دکتر مانی محرابی

دکتر مانی محرابی استراتژیست، تحلیلگر ارشد و نظریه پرداز مسائل بین الملل وعضو هیات علمی اندیشکده روابط بین الملل ایران است.

محرابی از معدود تحلیلگران و نظریه پردازان مسائل بین الملل است که به دلیل مواضع فراجناحی، نظراتش مورد توجه تمام احزاب و جناح‌های سیاسی داخلی ایران و رسانه‌های رسمی احزاب فوق قرار می‌گیرد.

اندیشکده روابط بین الملل ایران و شورای راهبردی روابط خارجی (اتاق فکر مشورتی رهبر ایران) به عنوان دو اتاق فکر اصلی مشورتی در زمینه سیاست بین الملل جمهوری اسلامی ایران همواره و به طور دائم از نظرات محرابی بهره می‌گیرند.

وی از جمله تحلیلگران ایرانی است که نظراتش با واکنش‌های بین المللی مواجه می‌شود. اظهار نظرهای وی در مورد روابط خصمانه اسرائیل علیه ایران و همچنین فعالیت‌های ضدبشری گروه‌های تروریستی سبب واکنش رسانه‌های اسرائیلی و انگلیسی شد و گروه تروریستی جبهه النصره نیز در سال 2016 محرابی را به طور رسمی به مرگ تهدید کرد.

نکته جالب توجه در تحلیل‌های محرابی مربوط به پیش بینی‌های سیاسی وی منجمله پیش بینی پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات و خروج وی از برجام، انتقال داعش به لیبی و افغانستان و ... می‌باشد.

دکتر مانی محرابی هم‌اکنون دارای درجه علمی عضویت در هیات علمی پژوهشی در اندیشکده روابط بین الملل ایران است و از صاحب نظران سیاست بین الملل در ایران محسوب می‌شود.

آدرس صفحه شخصی :

www.manimehrabi.ir

Mani Mehrabi - اسپوتنیک ایران
60 مقاله ها
انتخاب دوره زمانی
20 مقاله دیگر
  • تمام هفته
  • تمام ماه
  • تمام سال
  • همه زمان ها
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала