- اسپوتنیک ایران  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه در تاریخ 24 فوریه عملیات ویژه در اوکراین را آغاز کرد. ولادیمیر پوتین هدف از این عملیات را "حمایت از مردمی خواند که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند."

نابودی موشک سامانه پرتاب چندگانه ویلخا و دو پهپاد بر فراز روسیه

© Sputnik / Евгений Биятов /  مراجعه به بانک تصاویر خدمه نظامی سامانه پدافند هوایی روسیه
خدمه نظامی سامانه پدافند هوایی روسیه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 21.05.2024
اشتراک
نیروهای مسلح اوکراین به طور منظم مناطق مرزی روسیه را گلوله باران می کنند، حملات هواپیماهای بدون سرنشین و خرابکاری انجام می شود.در مناطق کورسک و بلگورود سطح زرد خطر تروریستی اعلام شده است.
به گزارش اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه روز 21 ماه مه (سه‌شنبه) گزارش داد که سامانه‌های پدافند هوایی در طول شب یک موشک «ویلخا» و دو پهپاد را بر فراز قلمرو منطقه بلگورود منهدم کردند.
در اطلاعیه وزارت دفاع روسیه آمده است:«طی شب گذشته، تلاش رژیم کی یف برای انجام یک حمله تروریستی با استفاده از سامانه موشک پرتاب چندگانه ویلخا و پهپاد علیه اهدافی در قلمرو فدراسیون روسیه، خنثی شد.
رسانه: شکست کی یف در این درگیری صرفاً موضوع زمان است - اسپوتنیک ایران  , 1920, 16.05.2024
گزارش و تحلیل
اوکراین محکوم به ناکامی است؛ اهداف حمله روسیه در نزدیکی خارکف اعلام شده است
گفتنی است، نیروهای مسلح اوکراین به طور منظم مناطق مرزی روسیه را گلوله باران می کنند، حملات هواپیماهای بدون سرنشین و خرابکاری انجام می شود.در مناطق کورسک و بلگورود سطح زرد خطر تروریستی اعلام شده است.
پیشتر کارشناس علوم سیاسی روسیه گفته بود، اوکراین، با حملات پهپادی خود به تأسیسات روسیه، شکست‌ها در جبهه را جبران می‌کند. شرایط میدان نبرد به سود اوکراین نیست. اخیراً ارتش روسیه به برخی از اهداف مهم برای کی یف حمله کرده است، بنابراین آنها حداقل به پیروزی های احساسی نیاز دارند. در این راستا، حمله به مسکو یک پیروزی نمادین و احساسی است که کی یف آن را در داخل کشور خود به عنوان یک برد سریع معرفی می کند.
حملات پهپادی به تأسیسات در پایتخت روسیه و منطقه مسکو از نظر نظامی معنا ندارد، اما از نقطه نظر نمادین از آنها برای "مقادیر تبلیغاتی برای خیرین غربی" استفاده خواهد شد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала