برگزاری نشست هایی برای حل و فصل مسئله اوکراین بدون حضور روسیه منطقی نیست

© iStock.com / Sergey Sokolnikovکرملین مسکو
کرملین مسکو - اسپوتنیک ایران  , 1920, 12.04.2024
اشتراک
دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین گفت که تلاش برای برگزاری نشست هایی برای حل و فصل مسئله اوکراین بدون مشارکت روسیه نمی تواند منطقی و قابل دستیابی به نتیجه تلقی شود.
به گزارش اسپوتنیک، پسکوف گفت: "دیروز نیز گفته و تاکید شد که هر گونه تلاش برای برگزاری نشست هایی در جستجوی راه‌حل (بحران اوکراین) بدون مشارکت روسیه نمی تواند منطقی و قابل دستیابی به نتیجه تلقی شود."
سوئیس میزبان کنفرانس صلح اوکراین از 15 تا 16 ژوئن خواهد بود.
پیشتر سخنگوی سفارت روسیه در برن، به اسپوتنیک گفته بود که سوئیس برای روسیه دعوت نامه ای برای شرکت در این نشست ارسال نکرده است و مسکو نیز شرکت نخواهد کرد.
پرچم های آمریکا و اوکراین - اسپوتنیک ایران  , 1920, 12.04.2024
گزارش و تحلیل
سالها تلاش نئونازی ها و آمریکایی برای راه انداختن جنگ در اوکراین
وی افزود که ایده کنفرانس صلح که به شدت توسط برگزارکنندگان آن ترویج شده است، برای روسیه غیرقابل قبول است، زیرا ما در مورد گزینه "فرمول صلح" غیرقابل قبول صحبت می کنیم که منافع روسیه را در نظر نمی گیرد.
گفتنی است که ویولا آمهرد رئیس جمهور سوئیس قبلاً گزارش داده بود که زلنسکی خواستار سازماندهی نشست صلح درباره اوکراین شده است. آنطور که آندری ارماک، رئیس دفتر زلنسکی قبلاً گفته بود، کی یف می‌خواهد نشست‌هایی را با هدف پذیرش "فرمول صلح" اوکراین برگزار کند. ایگنازیو کاسیس وزیر امور خارجه سوئیس خاطرنشان کرد که هیچ جایگزینی برای مشارکت روسیه در حل مسالمت آمیز مناقشه در اوکراین وجود ندارد و برگزاری کنفرانس صلح بدون روسیه غیرممکن است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала