- اسپوتنیک ایران  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه در تاریخ 24 فوریه عملیات ویژه در اوکراین را آغاز کرد. ولادیمیر پوتین هدف از این عملیات را "حمایت از مردمی خواند که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند."

نیروهای مسلح اوکراین فاقد توانایی دفاع از خود در مقابل پیشروی روسیه هستند

زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین
زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین - اسپوتنیک ایران  , 1920, 28.03.2024
اشتراک
زلنسکی اعتراف کرد که نیروهای مسلح اوکراین آماده دفاع از خود در مقابل حملات روسیه نیستند.
به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین اعلام کرد که نیروهای مسلح اوکراین آماده دفاع از خود در صورت حمله بزرگ روسیه نیستند. نیروهای مسلج اوکراین تقریباً هیچ توپخانه‌ای در اختیار ندارند.
شبکه «سی بی اس نیوز» با اشاره به سخنان زلنسکی گفت «در حالی که ارتش زلنسکی تا کنون تا حدی موفق شده است مانع از پیشروی روس ها بشود، اما آمادگی دفاع در برابر یک حمله بزرگ جدید روسیه را ندارد که در ماه های آینده انتظار وقوع آن می رود».
پالایشگاهی در روسیه  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 22.03.2024
هراس آمریکا از افزایش قیمت نفت به دلیل حملات ارتش اوکراین به روسیه
رابرت برنز، رئیس سیا، پیشتر اعلام کرده بود که بدون کمک نظامی بیشتر از سوی ایالات متحده، اوکراین مجبور خواهد شد تا ظرف یک سال آینده وارد مذاکرات صلح بر اساس شرایط مسکو شود. به عقیده وی، عدم حمایت آمریکا منجر به عقب نشینی بیشتر و از دست دادن قلمرو نیروهای مسلح اوکراین خواهد شد. همانطور که روزنامه موندو به نقل از یک مقام نظامی اوکراینی گزارش داد، اگر اوکراین در آینده نزدیک مهمات از غرب دریافت نکند، کی یف شکست خواهد خورد.
ویکتور اوربان، نخست‌وزیر مجارستان نیز به نوبه خود گفت که اتحادیه اروپا نمی‌تواند منابع مالی کافی برای اوکراین فراهم کند تا بتواند به پیروزی نظامی در درگیری با روسیه دست یابد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала