- اسپوتنیک ایران  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه در تاریخ 24 فوریه عملیات ویژه در اوکراین را آغاز کرد. ولادیمیر پوتین هدف از این عملیات را "حمایت از مردمی خواند که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند."

اشغال مواضع بهتری توسط نیروهای مسلح روسیه در جهت دونتسک

© Sputnik / Pavel Lisitsyn /  مراجعه به بانک تصاویر عملیات نیروهای هوابرد ارتش روسیه
عملیات نیروهای هوابرد ارتش روسیه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 25.03.2024
اشتراک
تلفات نیروهای مسلح اوکراین بالغ بر 175 پرسنل نظامی اعلام شده است.
به گزارش اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه گزارش داد که نیروهای روسیه در جهت دونتسک مواضع سودمندتری را اشغال کردند. تلفات نیروهای مسلح اوکراین بالغ بر 175 پرسنل نظامی، یک تانک، دو خودروی زرهی اعلام شده است.
در بیانیه وزارت دفاع روسیه آمده است: "در جهت دونتسک، واحدهای گروه نیروهای "جنوب" در نتیجه عملیات فعال، مواضع سودمندتری را اشغال کردند و نیروی انسانی و تجهیزات واحد سوم تهاجمی و واحد حمله هوایی 79 اوکراین، واحد 56 پیاده نظام موتوری، تیپ های 24، 28، 30 مکانیزه، دسته های 46 و 81 هوایی نیروهای مسلح اوکراین در مناطق شهرک های بلوگروفکا جمهوری خلق لوگانسک، کلشچفکا، آندریوفکا، مینکووکا، نووووکاک جمهوری خلق دونتسک را درهم شکستند.
عملیات ویژه نظامی روسیه  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 03.03.2024
پیشروی نیروهای روسیه آرام اما مطمئن
به گفته این وزارتخانه، نیروهای مسلح اوکراین تا 175 پرسنل نظامی، یک تانک، دو خودروی جنگی زرهی از جمله یک خودروی جنگی پیاده نظام برادلی و سه خودرو را از دست دادند.
وزارت دفاع روسیه گزارش داد، علاوه بر این، در جریان نبرد ضد باتری، دو پایه توپخانه خودکششی کراب ساخت لهستان، یک اسلحه ضد تانک راپیر و همچنین دو ایستگاه جنگ الکترونیکی نوتا و انکلاو- ان مورد اصابت قرار گرفتند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала