مجلس رادا خواستار شرکت کشورهای غربی در عملیات نظامی در اوکراین شد

© AP Photo / Michal DyjukВоенные-волонтеры во время практики на полигоне. Архивное фото
Военные-волонтеры во время практики на полигоне. Архивное фото - اسپوتنیک ایران  , 1920, 21.03.2024
اشتراک
مجلس رادای اوکراین از کشورهای غربی خواست تا شخصاً در عملیات نظامی در اوکراین شرکت کنند.
به گزارش اسپوتنیک، رومن کوستنکو، دبیر کمیته امنیت ملی، دفاع و اطلاعات شورای عالی اوکراین گفت که کشورهای غربی باید شخصا در عملیات نظامی در خاک اوکراین شرکت کنند.
وی در پادکست روزنامه تلگراف نوشت: من فکر می کنم که کشورهای غربی باید شخصاً در عملیات نظامی در خاک اوکراین شرکت کنند.
همزمان، کوستنکو شکایت کرد که وقتی نوبت به کمک به اوکراین می‌رسد، متحدانش فقط قول می دهند. وی ادامه داد: من از آنها (رهبران غربی) می خواهم که در اقدامات خود در قبال فدراسیون روسیه شجاعت بیشتری داشته باشند.
 سیاستمدار فرانسوی: ارتش فرانسه نباید از دستورات ماکرون اطاعت کند - اسپوتنیک ایران  , 1920, 19.03.2024
سیاستمدار فرانسوی: ارتش فرانسه نباید از دستورات ماکرون اطاعت کند
در پایان فوریه، امانوئل مکرون گفت که پاریس برای جلوگیری از "پیروزی روسیه در این جنگ" هر کاری انجام خواهد داد. به گفته وی، رهبران کشورهای غربی درباره امکان اعزام نیرو به اوکراین گفت وگو کرده اند، اما هنوز توافقی حاصل نشده است. دیرتر، این سیاستمدار که به دلیل این اظهارات مورد انتقاد شدید قرار گرفت، خاطرنشان کرد که همه سخنان او با دقت مورد توجه قرار گرفته است. او همچنین تاکید کرد که پاریس "هیچ محدودیت یا خط قرمزی" در مورد کمک به کی یف ندارد.
سخنان ماکرون مورد انتقاد شدید تعدادی از شرکای ناتو از جمله آلمان و همچنین نیروهای سیاسی در فرانسه قرار گرفت. رهبران همه احزاب سیاسی ماکرون را متهم کردند که پاریس را به درگیری کشانده است، و همچنین او را به دلیل عدم مشورت با پارلمان در مورد این موضوعات مورد سرزنش قرار دادند.
دیرتر، اولاف شولز، صدراعظم آلمان و بوریس پیستوریوس، وزیر دفاع این کشور گفتند که برلین نیروهای خود را به اوکراین اعزام نخواهد کرد و شولتز تاکید کرد که کشورهای ناتو در مجموع قرار نیست این کار را انجام دهند. علاوه بر این، صدراعظم بار دیگر اعلام کرد که هیچ برنامه ای برای ارسال موشک های کروز دوربرد تاروس به اوکراین وجود ندارد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала