- اسپوتنیک ایران  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه در تاریخ 24 فوریه عملیات ویژه در اوکراین را آغاز کرد. ولادیمیر پوتین هدف از این عملیات را "حمایت از مردمی خواند که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند."

گروه خرابکار و شناسایی اوکراینی از سه جهت سعی کردند به روسیه نفوذ کنند+تصاویر

© Sputnik / Natalia Seliverstovaوزارت دفاع روسیه
وزارت دفاع روسیه  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 12.03.2024
اشتراک
گروه های تروریستی اوکراین قصد حمله به مناطق روسیه را داشتند که تلاش آنها خنثی شد.
به گزارش اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه گزارش داد، خرابکاران اوکراینی سعی کردند به مناطق بلگورود و کورسک نفوذ کنند.
در بیانیه مطبوعاتی وزارت دفاع روسیه آمده است: "حدود ساعت سه بامداد به وقت مسکو، پس از گلوله باران شدید اهداف غیرنظامی، گروه‌های تروریستی اوکراینی با پشتیبانی تانک‌ها و خودروهای زرهی رزمی اقدام به حمله به خاک فدراسیون روسیه کردند".
شبه نظامیان سعی کردند به طور همزمان در سه جهت به شهرک های اودنوروبوفکا، نخوتیفکا و اسپوداریوشینو در منطقه بلگورود حمله کنند.
 ارتش اوکراین  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 12.03.2024
نیروهای مسلح اوکراین می خواهند یک حزب رادیکال با شاخه نظامی ایجاد کنند+عکس
ارتش روسیه همه حملات را دفع کرد. دشمن با کمک وسایل هوانوردی، نیروهای موشکی و توپخانه مورد حمله قرار گرفت. هیچ تخلفی در مرزهای دولتی صورت نگرفته است. در قلمرو مرزی در سمت اوکراین، در منطقه«اودنوروبوفکا»، حداکثر 60 مهاجم نابود شدند، در منطقه «نخوتیوفکا»، سه تانک و یک نفربر زرهی، در منطقه «اسپاداروشینو»، دو تانک دیگر.
به گفته سرویس امنیت فدرال روسیه، نیروهای امنیتی روسیه از 10 مارس چندین تلاش برای نقض مرزهای دولتی در مناطق بلگورود و کورسک را متوقف کرده اند. طرف اوکراینی بیش از 100 نفر، شش تانک و 20 خودروی زرهی را از دست داده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала