آیا غرب به راحتی می تواند دارایی‌های روسیه را سرقت کند؟

© Photo / Ufficio per la Stampa e la Comunicazione della Presidenza della Repubblica/Francesco Ammendolaجورجا ملونی، نخست وزیر ایتالیا
جورجا ملونی، نخست وزیر ایتالیا - اسپوتنیک ایران  , 1920, 03.03.2024
اشتراک
نخست وزیر ایتالیا: استفاده از دارایی های روسیه از نقطه نظر فلسفی منصفانه خواهد بود.
به گزارش اسپوتنیک، جورجیا ملونی نخست وزیر ایتالیا به وجود مشکلات حقوقی و اقتصادی در مورد استفاده از دارایی های مستقل روسیه برای نیازهای اوکراین اشاره کرد.
ملونی در جریان یک سخنرانی مطبوعاتی در تورنتو، جایی که با جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا دیدار کرد، گفت:"از یک طرف، واضح است که استفاده از منابع مالی مستقل روسیه راهی برای تضمین احیای اوکراین خواهد بود. این از نقطه نظر فلسفی منصفانه خواهد بود. از نقطه نظر حقوقی و اقتصادی، این امر با مشکلاتی روبرو است.
ویدئوی رویکرد مطبوعاتی ملونی در وب سایت دولت ایتالیا منتشر شده است.
ملونی پیشنهاد اتحادیه اروپا برای استفاده از سود دارایی های مسدود شده روسیه را خوب خواند و از ارائه آن برای بحث در اجلاس «جی7» حمایت کرد. به گفته وی، دارایی‌های مسدود شده روسیه نیز می‌تواند تحت ضمانت‌های وام مورد استفاده قرار گیرد.
به گفته نخست وزیر ایتالیا، علیرغم وجود راه حل های مختلف، مشکلات عینی از نظر حقوقی و مالی وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرند.
Председатель Европейского парламента Антонио Таяни  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 07.01.2024
وزیر خارجه ایتالیا خواستار ایجاد ارتش واحد اروپایی شد
کشورهای غیردوست از فوریه 2022 تحریم هایی را علیه روسیه اعمال کرده اند و در نتیجه هم دارایی های حاکمیتی و هم سرمایه های سرمایه گذاران خصوصی مسدود شده است. ذخایر ارزی کشور حدود 300 میلیارد دلار مسدود شد. تقریباً بلافاصله صحبت در مورد مصادره این دارایی ها توسط کشورهای خارجی برای اهداف مختلف آغاز شد.
در اکتبر 2022، رهبران اتحادیه اروپا به کمیسیون اروپا دستور دادند تا پیشنهاداتی برای استفاده از دارایی های مسدود شده برای تامین مالی بازسازی اوکراین آماده شود.
کرملین اعلام کرد که اتخاذ چنین تصمیماتی "گام دیگری در نقض تمامی قواعد و هنجارهای حقوق بین الملل خواهد بود."
وزارت خارجه روسیه مسدود کردن دارایی های روسیه در اروپا را سرقت خواند و خاطرنشان کرد که اتحادیه اروپا نه تنها دارایی های افراد خصوصی، بلکه دارایی های دولتی روسیه را نیز هدف قرار داده است.
دارایی های بلوکه شده روسیه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 26.02.2024
پاسخ متقارن روسیه به توقیف دارایی های روسیه
گفتنی است، غرب پس از آغاز عملیات نظامی در اوکراین، فشار تحریم ها بر مسکو را افزایش داد. برخی کشورها از مسدود شدن دارایی های روسیه خبر دادند، بسیاری از برندها کشور را ترک کردند. اتحادیه اروپا قبلاً شش بسته تحریمی را تصویب کرده است که به ویژه شامل تحریم تدریجی واردات زغال سنگ و نفت استعملیات ویژه نظامی روسیه نتیجه سال ها تحریک غرب در اوکراین است. غرب سال‌ها عمدا حکومت نظامی را تحریک کرد تا در نتیجه این تحریکات و واکنش مسکو، یک تعطیلی بی پایان با تحریم‌ها آغاز کند.روسیه با اوکراین و مردم اوکراین در جنگ نیست. هدف اصلی جلوگیری از یک درگیری جهانی است که در حال آماده سازی است و در آن اوکراین نقش یک پایگاه نظامی برای حمله به فدراسیون روسیه تعیین شده است.مقامات کی یف 8 سال فرصت داشتند تا موضوع را در چارچوب تمامیت ارضی خود از طریق مذاکره حل کنند، اما اوضاع پیشرفت نکرد.
پس از آغاز عملیات ویژه نظامی روسیه در اوکراین، کشورهای غربی فشار تحریم‌ها را بر مسکو افزایش دادند، اما این امر موجب تورم بی‌سابقه در خود آمریکا و اروپا شد. به دلیل افزایش قیمت سوخت، در درجه اول گاز، صنعت اروپا تا حد زیادی مزایای رقابتی خود را از دست داده است، در حالی که صنعت آمریکا در حال رشد است.
همانطور که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه اشاره کرده است، سیاست مهار و تضعیف روسیه یک استراتژی بلندمدت برای غرب است، اما تحریم ها ضربه شدیدی به کل اقتصاد جهانی وارد کرده است. به گفته وی، هدف اصلی آمریکا و متحدانش بدتر کردن زندگی میلیون ها نفر است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала