سفیر روسیه در آنکارا: آمریکا علاقمند به صلح در اوکراین نیست

© Sputnik / Константин Чалабов /  مراجعه به بانک تصاویر پرچم روسیه و اوکراین
پرچم روسیه و اوکراین - اسپوتنیک ایران  , 1920, 24.02.2024
اشتراک
سفیر روسیه در آنکارا گفت که آمریکا و متحدانش علاقمند به صلح در اوکراین نیستند.
به گزارش اسپوتنیک، الکسی یرخوف، سفیر روسیه در ترکیه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی دولتی "تی آر تی" اظهار داشت که آمریکا و متحدان اروپایی آنها علاقمند به حل و فصل مسالمت آمیز در اوکراین نیستند؛ صداهایی به نفع تشدید بیشتر تنش ها شنیده می شود.
وی گفت: صرفاً از نظر فنی، برای پایان دادن به هر درگیری برگزاری مذاکرات لازم است، اما این دقیقاً مذاکراتی است که کی‌یف نمی‌خواهد، کی یف روی "شکست استراتژیک" روسیه در میدان جنگ شرط‌ بندی کرده است و اتفاقاً هر گونه مذاکره با روسیه به سادگی با فرمان زلنسکی ممنوع شده است. به هر حال توپ در زمین ما نیست.
به گفته وی، "کاملاً صادقانه بگویم، با تمام احترامی که برای حاکمیت اوکراین قائل هستم، به سختی می‌توان درباره استقلال سیاست خارجی رهبری فعلی آن صحبت کرد، که مستقیماً از غرب دیکته می‌شود که چه کاری و چگونه انجام دهد. ”
وی تاکید کرد: در همین حال، ایالات متحده و متحدان اصلی اروپایی آن در حال حاضر کوچکترین علاقه ای به یک راه حل عادلانه صلح نشان نمی دهند. برعکس، صداهایی به نفع تشدید بیشتر تنش ها از جمله درخواست برای بمباران کریمه شنیده می شود.
مسکو پیش از این بارها اعلام کرد که برای مذاکره صلح آماده است، اما کی یف ممنوعیتی را برای برگزاری مذاکره صلح در سطح قانونگذاری وضع کرده است. غرب مدام از فدراسیون روسیه برای مذاکره دعوت می کند که مسکو برای آن آمادگی نشان می دهد، اما در عین حال غرب امتناع دائمی کی یف از شرکت در گفتگو را نادیده می گیرد.
Место проведения Мюнхенской конференции по безопасности 2023 - اسپوتنیک ایران  , 1920, 17.02.2024
اوکراین نشست "فرمول صلح" را به تعویق می اندازد

پیشتر، کرملین اعلام کرد که در حال حاضر هیچ پیش نیازی برای تغییر وضعیت اوکراین به سمت مسالمت آمیز وجود ندارد؛ اولویت مطلق روسیه دستیابی به اهداف عملیات ویژه است؛ در حال حاضر این تنها از طریق ابزار نظامی امکان پذیر است.
همانطور که کرملین اعلام کرد، شرایط در اوکراین می تواند به سمت مسالمت آمیز حرکت کند، مشروط بر اینکه وضعیت واقعی و واقعیت های جدید در نظر گرفته شود؛ همه خواسته های مسکو به خوبی شناخته شده باشد. دیرتر، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه گفت که اگر اوکراین خواهان روند مذاکره است، پس نیازی به ژست‌های نمایشی نیست، فرمان منع مذاکره با روسیه باید لغو شود. به گفته وی، روسیه هرگز مخالف حل مناقشه در اوکراین از طریق راه‌های مسالمت‌آمیز، مشروط به تضمین های امنیتی فدراسیون روسیه نبوده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала