- اسپوتنیک ایران  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه در تاریخ 24 فوریه عملیات ویژه در اوکراین را آغاز کرد. ولادیمیر پوتین هدف از این عملیات را "حمایت از مردمی خواند که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند."

جهش تانکی اوکراین، خیالی واهی

© Sputnik / Ivan Rodionov /  مراجعه به بانک تصاویر انهدام تجهیزات نظامی نیروهای مسلح اوکراین
انهدام تجهیزات نظامی نیروهای مسلح اوکراین - اسپوتنیک ایران  , 1920, 06.11.2023
اشتراک
رئیس ستاد گردان تیپ 32 نیروهای مسلح اوکراین: پیشرفت گردان تانک از سوی ما اکنون چیزی مانند "داستانهای علمی-تخیلی" می ماند.
به گزارش اسپوتنیک، روزنامه تایمز به نقل از دو افسر اوکراینی که تحت آموزش ناتو هستند، نوشت که نیروهای مسلح اوکراین اعلام کردند که جهش تانکی اوکراین در جبهه، فقط یک خیال واهی است و خاطرنشان کرد که تاکتیک های آموخته شده علیه نیروهای روسی به درد نمی‌خورد.
این نشریه به نقل از میخائیل لیسنکو، رئیس ستاد گردان تیپ 32 نیروهای مسلح اوکراین، نوشت: "پیشرفت گردان تانک از سوی ما اکنون چیزی مانند "داستانهای علمی-تخیلی" می ماند".
گفتنی است، همانطور که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در 21 ژوئیه 2023 میلادی اعلام کرد، نیروهای اوکراینی هیچگونه موفقیتی به دست نیاوردند و متصدیان غربی به وضوح از روند این عملیات ناامید شده اند. به گفته وی، "نه منابع عظیم پمپاژ شده، نه تأمین سلاح، تانک، توپخانه، خودروهای زرهی، موشک، و نه اعزام هزاران مزدور و مستشار به کی یف کمکی نکرده و نمی‌کند.
ماریا زاخارووا، سخنگوی رسمی وزارت خارجه روسیه  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 09.10.2023
هشدار روسیه از گسترش تسلیحات ارسالی ناتو برای نیروهای مسلح اوکراین در سراسر جهان
فدراسیون روسیه پیشتر یادداشتی در خصوص ارسال سلاح به اوکراین برای کشورهای ناتو ارسال کرده بود. سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد هر محموله ای که حاوی تسلیحات برای اوکراین باشد، هدف قانونی روسیه خواهد بود. وزارت امور خارجه اعلام کرد که کشورهای ناتو با ارسال سلاح به اوکراین "با آتش بازی می کنند". دمیتری پسکوف، دبیر مطبوعاتی ریاست جمهوری فدراسیون روسیه خاطرنشان کرد که پمپاژ اوکراین با تسلیحات از سوی غرب، نه تنها به موفقیت مذاکرات روسیه و اوکراین کمک نمی کند، بلکه تأثیر منفی بر این روند خواهد گذاشت.
دمیتری پسکوف، سخنگوی رئیس جمهور روسیه تاکید کرد که مسکو به دقت هرگونه اظهارات در مورد ضدحمله آتی را زیر نظر دارد و هنگام برنامه ریزی عملیات ویژه آنها را در نظر می گیرد.
همانطور که ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد، وزارت امور خارجه آمریکا باید به این نکته توجه کند که سلاح های عرضه شده به اوکراین، سر از بازار سیاه و نه تنها در اروپا، بلکه در سایر قاره ها درآورده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала