اوکراین، تله‌ای دیگر برای اتحادیه اروپا

© Sputnik / Алекс Макнотонلندن
لندن - اسپوتنیک ایران  , 1920, 06.11.2023
اشتراک
در بریتانیا از کشورهایی نام بردند که توسط اوکراین به سرقت خواهند رفت.
به گزارش اسپوتنیک، بتانی الیوت، ستون نویس پورتال بریتانیایی "آن‌هرد" ( UnHerd) معتقد است که پیوستن اوکراین به اتحادیه اروپا پیامدهای منفی بزرگی برای فقیرترین کشورهای عضو این سازمان خواهد داشت.
این روزنامه نگار خاطرنشان کرد: "اختصاص پول در نظر گرفته شده برای توسعه زیرساخت ها در کشورهای فقیر اتحادیه اروپا به اوکراین،به این معنی است که جمهوری‌های چک، استونی، لیتوانی، اسلوونی، قبرس و مالت دیگر قادر به دریافت چنین بودجه ای نخواهند بود.
الیوت افزود که پذیرش کی‌یف به اتحادیه اروپا همچنین منجر به کاهش 20 درصدی یارانه برای توسعه عرصه کشاورزی خواهد شد.
وی همچنین به محاسبات داخلی اتحادیه اروپا اشاره کرد که بر اساس آن، در چارچوب یک کنفدراسیون گسترده با اوکراین، مولداوی، گرجستان و کشورهای شبه جزیره بالکان، کی‌یف می‌تواند روی کمک مالی به مبلغ 168 میلیارد یورو به مدت 7 سال حساب کند.
اتحادیه اروپا از نظر کمک به اوکراین از آمریکا پیشی گرفت - اسپوتنیک ایران  , 1920, 06.10.2023
داده نمایی
اتحادیه اروپا از نظر کمک به اوکراین از آمریکا پیشی گرفت + داده نمایی
این روزنامه نگار همچنین به نگرانی مقامات اروپایی اشاره کرد که معتقدند اتحادیه اروپا متشکل از 30 کشور یا بیشتر نمی تواند به طور موثر عمل کند.
الیوت در پایان گفت: "یافتن یک گزینه سازشی در مورد پذیرش اوکراین در اتحادیه اروپا احتمالاً دشوار خواهد بود.
چارلز میشل، رئیس شورای اروپا در گفت و گو با اشپیگل با بیان اینکه اوکراین در صورت تحقق همه شرایط می تواند در سال 2030 به اتحادیه اروپا بپیوندد، یادآور شد که چندین کشور بالکان 20 سال است که منتظر عضویت هستند.
دیمیتری کولبا، وزیر امور خارجه اوکراین پیشتر گزارش داده بود که کی‌یف قصد دارد مذاکرات برای عضویت در اتحادیه اروپا را قبل از پایان سال جاری آغاز کند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала