گزارش و تحلیل

نماینده جنبش جهاد اسلامی در ایران: حکومت های عرب و مسلمان به پا خیزید

© AFP 2023 / Esaias BaitelПалестинская девушка и израильский солдат 28 февраля 1988 года в Бет-Сахуре
Палестинская девушка и израильский солдат 28 февраля 1988 года в Бет-Сахуре - اسپوتنیک ایران  , 1920, 18.10.2023
اشتراک
اختصاصی
ابو حمزه، سخنگوی نظامی سرایا القدس گفت: "مقاومت ما با شدت و دامنه وسیع، تجمعات نظامی و شهرک‌های صهیونیستی را بمباران می‌کند، و سورپرایز های زیادی برای صهیونیست ها در صورت حمله ی زمینی به فلسطین تدارک دیدیم".
به گزارش اسپوتنیک، ناصر ابو شریف، نماینده جنبش جهاد اسلامی در ایران به خبرنگار اسپوتنیک در تهران گفت: "مقاومت اکنون مدت ‌های مدیدی است که خود را برای مقابله با اسرائیل آماده می‌کند، درست است که جنگی بسیار وحشتناک و نابرابر اتفاق افتاده اما ما خود را مدت‌ها است که برای همچین جنگی آماده کرده‌ایم، اگر اسرائیل بخواهد وارد غزه شود ما آمادگی مقابله با آن را داریم.
تمامی زیر ساخت ‌های مقاومت سر جای خود است و سابقه نشان داده که رژیم صهیونیستی توان عملیاتی روی زمین ندارد و توان عملیاتی بسیار ضعیفی در حملات زمینی دارد، در نتیجه شانس ما برای زمین گیر کردن رژیم صهیونیستی در حملات زمینی بسیار بالا است، ما مطمئنیم که می‌توانیم ضربات بسیار سنگینی به رژیم صهیونیستی بزنیم و آسیب‌های فراوانی را به آنها وارد کنیم".
وی افزود: "اکنون آنها در تلاش هستند تا غزه را به زمین سوخته تبدیل کنند و به مقاومت فشار بیاورند تا مقاومت را تسلیم کنند اما مقاومت تسلیم نخواهد شد و همین الان هم در حال واکنش نشان دادن هستیم نیرو های مقاومت با موشک اندازی ‌های خود نشان می‌دهند که مقاومت هنوز ایستاده است و تسلیم نخواهد شد.
این حمله‌ های مقاومت آسیب ‌های زیادی را به رژیم صهیونیستی وارد کرده اما رژیم صهیونیستی اخبار این آسیب ‌ها که به نیروهایشان وارد شده را سانسور می‌کند و عملاً اکنون بیش از ۱۵۰۰ کشته و ۴۰۰۰ زخمی بر رژیم صهیونیستی وارد شده‌، همچین آسیبی را از زمان تاسیسشان تاکنون متحمل نشده‌اند".
نماینده جنبش جهاد اسلامی در ایران، بار دیگر تاکید کرد که توانمندی مقاومت برای دفاع هنوز سر جای خود است و اگر جبهه‌های دیگر هم به کمک مقاومت بیایند آن زمان دیگر مسائل به شدت تغییر می‌کند.
ناصر ابو شریف، سفر وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به کشورهای منطقه را اقدامی حائز اهمیت در راستای رسانده شدن صدای مقاومت به جهان توصیف کرد و اظهار داشت: "سفر آقای امیرعبداللهیان به عراق، سوریه، لبنان و قطر در واقع هم برای روشن کردن موضع جمهوری اسلامی ایران و هم برای انعکاس نظرات فرماندهان جبهه مقاومت برای جهانیان به شدت حائز اهمیت بود.
ما به یک تشکیلات دیپلماتیک نیاز داریم که بتواند اتفاقاتی که برای ما رخ می ‌دهد را در جهان بازگو کند؛ به نظر من این سفر از آن جهت بسیار موفق بود که ایشان با رهبران جبهه مقاومت ملاقات کرد، نظرات آنها را دریافت کرد و توانست این نظرات را هم به جهانیان و هم به کشورهای دیگر عربی و مسلمان منتقل کند.

البته باید به این نکته توجه داشته باشیم که موضع ایران کاملاً مشخص است، ایران طرفدار جبهه مقاومت و در سمت مظلوم و مستضعفین در جهان در راستای مبارزه برای احقاق حقوقشان ایستاده. مواضع آقای امیرعبداللهیان بسیار شرافتمندانه بود و به هیچ عنوان تحت تاثیر دیکته ‌های ایالات متحده آمریکا نبود، دیکته‌ هایی که بسیاری از کشورهای منطقه از طرف آمریکا دریافت می‌کنند و بر اساس آن عمل می‌کنند.

این تحرک وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران یک پشتیبانی بسیار بزرگ برای مقاومت محسوب می‌شود ما امیدوار هستیم این رویکرد دیپلماتیک ادامه پیدا کند و علاوه بر آن دیگر کشورهایی که در کنار مستضعفین و مظلومین در جهان قرار دارند همین رویکرد دیپلماتیک را پیش بگیرند".
وی افزود: "ایران به دنبال آن است که مشکل انسانی در غزه را حل کند امروز غزه با یک قتل عام و جنایت علیه بشریت مواجه شده و مشاهده می‌کنیم که جامعه جهانی در قبال این موضوع سکوت کرده، آقای امیرعبداللهیان تلاش کرد که از کانال ‌های انسان دوستانه، ایران بتواند کمک ‌های بشردوستانه خود را برای مردم غزه نه برای مقاومت ارسال کند تا به مردم غزه کمک کنند در مقابل این نازی‌های جدید مقاومت کنند.
امروزه رژیم صهیونیستی، ایالات متحده و متحدین آنها ساختار نئونازی نوین را ایجاد کردند و همه انسان‌های شرافتمند در حال مقابله با آن هستند قطع کردن آب، برق و جلوگیری از رسیدن کمک ‌های بشردوستانه هیچ کدام طبق موازین انسان دوستانه و حقوق بشر و حتی موازین جنگی قابل قبول نیستند اینکه رژیم صهیونیستی بیمارستان‌ها و تجهیزات امدادی و مراکز سازمان‌های بشردوستانه را مورد هدف قرار می‌دهد با همه موازین بین المللی در تناقض است، این رفتار تروریسم سازمان یافته صهیونیستی با پشتیبانی ایالات متحده انجام می‌شود و آقای امیر عبداللهیان تلاش زیادی انجام داد تا گذرگاه رفح برای کمک‌های انسان دوستانه به مردم غزه باز شود".
نماینده جنبش جهاد اسلامی در ایران، احتمال مداخله ی ایران در جنگ را غیر قابل تصور دانست و بیان کرد: "من تصور نمی‌کنم که ایران به عنوان یک کشور بخواهد وارد یک جنگ شود اما مواضع شرافتمندانه ایران در پشتیبانی از جبهه مقاومت قابل تحسین است، موضع‌گیری و تصمیم‌ها در جبهه مقاومت چه در فلسطین، چه در لبنان و چه در نقاط دیگر جهان همگی توسط آن تشکیلات اتخاذ می‌شود و ایران هیچگاه در این تصمیم گیری‌ها دخالتی انجام نمی‌دهد به نظر من ایران تنها در شرایطی وارد جنگ می‌شود که خاک این کشور هدف قرار بگیرد یا ایران مورد حمله یا تجاوز دشمن قرار بگیرد، در آن صورت ممکن است ایران ورود کند و شرایط به طور کامل تغییر می‌کند در غیر این صورت ایران وارد هیچ جنگی نمی‌شود".
Министр иностранных дел Ирана Хосейн Амир Абдоллахиян во время встречи с министром иностранных дел РФ Сергеем Лавровым в Москве - اسپوتنیک ایران  , 1920, 13.10.2023
واکنش وزیر خارجه ایران از سیاست های چندگانه امریکا در قبال تنش اسرائیل و فلسطین
وی تاکید کرد: "طبیعتاً ایران کمک ‌های زیادی برای توقف این جنایت علیه مردم غزه و برای اینکه کمک‌ های انسان دوستانه به هر طریقی شده به غزه برسد، انجام می ‌دهد.
با وجود اینکه ایران به طور مستقیم وارد جنگ نمی‌شود، اما نمی‌تواند در مقابل جنایت‌هایی که علیه مردم غزه انجام می‌شود سکوت کند.
قطعاً ایران به ما کمک خواهد کرد که در زمان مناسب پاسخ مناسب را به این جنایات بدهیم، چیزی که اکنون شدیداً به آن نیاز داریم به پا خواستن ملت‌ های مسلمان و عرب است تا از ملت فلسطین حمایت کنند، حکومت‌های کشورهای عربی که خود را برادر ما معرفی می‌کنند اکنون باید برادری خود را نشان دهند و بر اساس القائات آمریکایی عمل نکنند.
کشور های عرب و مسلمان باید به آمریکا تفهیم کنند که آنها میانجیگر نیستند، بلکه حامی ملت فلسطین هستند و در این برهه حساس در کنار ملت فلسطین قرار بگیرند نه اینکه کنار بنشینند و خود را بی‌طرف نشان دهند".
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала