جایگزینی زلنسکی از سوی آمریکا به خاطر مذاکره با روسیه

© AP Photo / J. Scott Applewhite اوکراین و آمریکا
 اوکراین و آمریکا - اسپوتنیک ایران  , 1920, 08.10.2023
اشتراک
کارشناس آمریکایی: غرب برای چنین رویارویی مسلحانه طولانی آماده نبود.
به گزارش اسپوتنیک، ری مک گاورن، تحلیلگر سابق سیا معتقد است اگر ولادیمیر زلنسکی برای مذاکرات با روسیه موافقت نکند، ایالات متحده او را از سمتش برکنار خواهد کرد و شخص دیگری را جایگزین او خواهد کرد.
وی در مصاحبه ای با کانال یوتیوب "جاجینگ فریدام"، اظهار داشت که واشنگتن به زودی کی‌یف را مجبور به مذاکره با مسکو خواهد کرد، زیرا غرب برای چنین رویارویی مسلحانه طولانی آماده نبود و ایالات متحده در حال حاضر هر آنچه را که می توانسته به عنوان کمک نظامی به اوکراین بدهد، انجام داده است.
آنها سعی خواهند کرد اوکراین را به انجام مذاکرات ترغیب کنند و اگر زلنسکی با این کار موافقت نکند، شخص دیگری این کار را انجام خواهد داد، بهرحال پایان کار نزدیک است.
شایان ذکر است که مسکو بارها اعلام کرده است که برای مذاکره آماده است، اما کی یف در سطح قانونگذاری آنها را ممنوع کرده است. ولادیمیر زلنسکی پیشتر در G20گفته بود که "مینسک-3 وجود نخواهد داشت."
ساختمان وزارت خارجه روسیه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 07.08.2023
واکنش مسکو به ادعای آمریکا مبنی بر "عدم تمایل روسیه به مذاکره درباره اوکراین"
دیمیتری پسکوف، سخنگوی رئیس جمهور روسیه گفت که کرملین نشست عربستان سعودی درباره اوکراین را دنبال خواهد کرد، باید دید چه اهدافی در نظر گرفته شده است. پیش از این، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه گفته بود که فرمول صلح زلنسکی مجموعه ای از خواسته های اولتیماتوم از روسیه است که با کمک آن کی یف تلاش می کند تا به پرداخت غرامت ها و سازماندهی محاکمه غیرقانونی مقامات روسیه دست یابد.
پیش از این، کرملین اعلام کرد که هیچ پیش نیازی برای انتقال وضعیت اوکراین به یک مسیر صلح آمیز وجود ندارد، اولویت مطلق روسیه دستیابی به اهداف عملیات نظامی ویژه است، در حال حاضر این تنها با ابزار نظامی امکان پذیر است.
روسیه پیش از این به دلیل ارسال تسلیحات به اوکراین یادداشتی برای کشورهای ناتو ارسال کرده بود. سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد که هر محموله ای که حاوی تسلیحات برای اوکراین باشد به یک هدف قانونی برای روسیه تبدیل خواهد شد.
روسیه در 24 فوریه عملیات نظامی ویژه ای را در اوکراین آغاز کرد. پوتین هدف آن را "حمایت از مردمی خواند که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی‌یف قرار گرفته اند."
موشک باران اسرائیل به دست نظامیان حماس - اسپوتنیک ایران  , 1920, 07.10.2023
معاون رئیس شورای امنیت روسیه: آمریکا برای کاهش تنش در اسرائیل کمک کند، نه اوکراین!
مسکو بارها اعلام کرده است که برای مذاکره آماده است، اما کی‌یف در سطح قانونگذاری آنها را ممنوع کرده است. دیمیتری پسکوف، سخنگوی رئیس‌جمهور روسیه در اظهاراتی گفت که زلنسکی پیش از این در G20 گفت که "مینسک-3 وجود نخواهد داشت"، چنین سخنانی کاملاً موید موضع کی‌یف در مورد عدم تمایل به مذاکره است.
زلنسکی در کانال تلگرامی خود نوشت: یک فرمول اوکراینی برای صلح وجود دارد. صلح برای اوکراین، اروپا و جهان و مجموعه ای از راه حل ها وجود دارد که می توانند برای تضمین واقعی صلح اجرا شوند. من در نشست G20شرکت کردم، پیشنهادهایی ملموس برای چنین راه حل هایی ارائه کردم . اوکراین به کشورهای جهان پیشنهاد می کند که با ما در ایجاد صلح مشارکت کنند.
او این "فرمول" را در نوامبر 2022 منتشر کرد. در این فهرست امنیت رادیواکتیو، غذا و انرژی، آزادی تمامی زندانیان و اخراج شدگان، احیای تمامیت ارضی اوکراین، خروج نیروهای روسی ذکر شده است. دو نکته آخر: جلوگیری از تشدید و رفع پایان درگیری عنوان شده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала