آلمان ارسال تجهیزات قدیمی و غیرفعال به کی یف را به رسمیت شناخت

© AP Photo / Markus SchreiberКандидат на пост канцлера Германии от партии "Зеленые" Анналена Бербок
Кандидат на пост канцлера Германии от партии Зеленые Анналена Бербок - اسپوتنیک ایران  , 1920, 25.09.2023
اشتراک
وزیر امور خارجه آلمان اعتراف کرد که آلمان تجهیزات قدیمی به کی یف ارسال کرده یا کمک های نظامی تقریباً غیر کاربردی به اوکراین ارائه کرده است.
به گزارش اسپوتنیک، "آنالنا باربوک" وزیر خارجه آلمان روز دوشنبه در مصاحبه ای با سی ان ان گفت:" اگر فقط قول بدهید و نتوانید آن را انجام دهید یا چیزی را تحویل دهید که کار نمی کند کمکی نمی کند. برخی از کمک‌های ما از نمونه‌های بسیار قدیمی بود، می‌دانستیم، و در ابتدا این را گفتیم، که چیزی واقعاً شاید کار نکند".
در این مصاحبه، بریوک همچنین بیان کرد که سلاح های عرضه شده باید همراه با مهمات برای آنها منتقل شود و تاخیر در تحویل را با نیاز به تایید اضافی توضیح داد. وی خاطرنشان کرد که برخی از تجهیزات ارسال شده از سوی برلین ممکن است کار نکرده باشند زیرا مهمات مناسب با آن تامین نشده است.
وی افزود که هنوز نمی‌تواند بگوید که آیا برلین موشک‌های دوربرد تاروس را به کی‌یف عرضه می‌کند یا خیر، لازم است تمام جزئیات روشن و مشخص شود دقیقاً چه کسی می‌تواند آنها را کنترل کند، "این زمان می‌برد."
روسیه پیش از این یادداشتی به کشورهای ناتو درباره ارسال تسلیحات به اوکراین ارسال کرده بود. سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد که هر محموله ای که حاوی تسلیحات برای اوکراین باشد به یک هدف قانونی برای روسیه تبدیل خواهد شد. وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که کشورهای ناتو با ارسال سلاح به اوکراین "با آتش بازی می‌کنند". کرملین تأکید کرد که پمپاژ اوکراین با تسلیحات از غرب به موفقیت مذاکرات روسیه و اوکراین کمکی نمی کند و تأثیر منفی خواهد داشت.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала