گزارش و تحلیل

گفتگوهای ایران با نماینده ویژه اتحادیه اروپا در امور خلیج فارس

ایران اتحادیه اروپا
ایران اتحادیه اروپا - اسپوتنیک ایران  , 1920, 10.09.2023
Telegram
معاون وزیر خارجه ایران در دیدار با نماینده ویژه اتحادیه اروپا در امور خلیج فارس بر زمینه های گسترده همکاری های فیمابین تاکید کرد.
به گزارش خبرنگار اسپوتنیک در تهران دکتر علی باقری معاون سیاسی وزارت امور خارجه صبح امروز با لوئیجی دی مایو نماینده ویژه اتحادیه اروپا در امور خلیج فارس و هیئت همراه دیدار نمود.
معاون سیاسی وزارت امور خارجه در این دیدار با تاکید بر زمینه‌های گسترده همکاری میان ایران و اتحادیه اروپایی تصریح کرد: «تنوع راهبردی در سیاست خارجی دولت سیزدهم نشاط، چالاکی و بالندگی متمایزی به تحرکات دیپلماتیک ایران داده و از این‌ رو ظرفیت‌های ایجابی ایران در عرصه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی فرصت‌های بی‌بدیلی را پیش روی بازیگران در سطح منطقه و جهان برای گفتگو، تعامل و همکاری قرار داده است».
موشک های ایران - اسپوتنیک ایران  , 1920, 04.07.2023
نگاه ویژه اسپوتنیک
اروپا و تناقض رفتاری در برابر ایران
علی باقری همچنین با اشاره به نقش اتحادیه اروپا در بسیج و تجمیع ظرفیت‌های مجموعه اروپایی اظهار داشت: «ایران در عمل نشان داده عزم، اراده و توانایی لازم برای تعامل دوجانبه داشته و لذا از هرگونه ابتکار طرف اروپایی برای گشایش دریچه‌های جدید تعامل و همکاری استقبال می‌کند».
دی مایو نماینده ویژه اتحادیه اروپا نیز در این دیدار با تصریح بر نقش مهم و اثربخش جمهوری اسلامی ایران در معادلات منطقه‌ای و جهانی و برشمردن ابعاد وظایف و ماموریت خود به عنوان نماینده ویژه اتحادیه اروپا، حمایت همه کشورهای عضو اتحادیه اروپایی از باز بودن مسیر گفتگو و تعامل با جمهوری اسلامی ایران را مورد تاکید قرار داد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала