نهایتا 10- 5 سال تا پایان بقای ناتو باقی مانده است

© AP Photo / Olivier MatthysСкульптура у здания штаб-квартиры НАТО в Брюсселе. Архивное фото
Скульптура у здания штаб-квартиры НАТО в Брюсселе. Архивное фото - اسپوتنیک ایران  , 1920, 09.09.2023
Telegram
مامور اطلاعاتی سابق آمریکا: از عمر ناتو نهایتا 10-5 سال باقی مانده است.
به گزارش اسپوتنیک، اسکات ریتر افسر اطلاعاتی سابق تفنگداران دریایی ارتش ایالات متحده آمریکا در جریان کنفرانسی مطبوعاتی در انستیتو شیلر اعلام کرد که اظهارات در مورد یکپارچگی ناتو با واقعیت مطابق نمی باشند و این پیمان نهایتا 10 – 5 دیگر وجود خواهد داشت.
وی تاکید کرد که ایالات متحده و کانادا خیلی توجهی به رفاه اعضای اروپایی ناتو ندارند. به علاوه این، ناتو امروز تنها ابزاری برای گسترش سلطه ایالات متحده می باشد، از جمله در منطقه آسیا- اقیانوسیه که هیچ ربطی به امنیت قاره اروپا ندارد.

به تصور این افسر سابق اطلاعاتی، اگر ایالات متحده نگران شهروندان کشورهای اروپایی عضو ناتو بود، اروپا را مجبور به رویگردانی از حامل های انرژی ارزان روسی نمی کرد.

ریتر تاکید کرد: "ما با گفتن این که (در سال 2002 و در آستانه جنگ عراق) هستند کسانی که با ما می باشند(در این مورد منظور اروپای جدید، کشورهای حوزه بالتیک و لهستان) و هستند آنهایی که علیه ما قرار دارند( در آن زمان منظور فرانسه، آلمان و ایتالیا بود)، نقطه شکاف را در اروپا ایجاد کردیم".

نصب خط راه آهن  روی پل کریمه +فیلم - اسپوتنیک ایران  , 1920, 30.08.2023
رئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه: عملیات ویژه پاسخ به تهاجم ناتو علیه روسیه بود
وی در میان موارد مختلف به مورد ترکیه اشاره کرد که بعنوان یک عضو ناتو؛ مخالف گسترش این پیمان بواسطه پذیرش فنلاند و سوئد بود. ریتر همچنین به نگرانی های واشنگتن اشاره کرد که در صورت انتقال هواپیماهای F-16، آنکارا می تواند از آنها بر علیه یونان استفاده نماید.

ریتر تصریح کرد: "یونان عضو ناتو می باشد و ترکیه نیز عضو ناتو است. شما چطور می تواند از وحدت ناتو سخن به زبان بیاورید، اگر نگران این هستید که یکی از اعضا می تواند از تسلیحات منتقل شده توسط شما علیه عضو دیگری استفاده کند؟ ناتو یکپارچه نیست".

وی در انتها خاطرنشان کرد: "واقعیت از این قرار است که ناتو یک پیمان شکست خورده است. این پیمان مدت بقای محدودی دارد. تصور اینکه ناتو 75 سال دیگر باقی بماند، خنده آور است. ناتو خیلی خوش شانس باشد، اگر پنج یا نهایتا ده سال دیگر باقی بماند".
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала