رئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه: عملیات ویژه پاسخ به تهاجم ناتو علیه روسیه بود

© Sputnik / Alexandr Polegenko /  مراجعه به بانک تصاویر نصب خط راه آهن روی پل کریمه +فیلم
نصب خط راه آهن  روی پل کریمه +فیلم - اسپوتنیک ایران  , 1920, 30.08.2023
اشتراک
مدیر سرویس اطلاعات خارجی روسیه و رئیس انجمن تاریخی روسیه گفت: عملیات نظامی ویژه روسیه که به موقع آغاز شد، جلوگیری از تجاوز ناتو به دونباس و کریمه را ممکن کرد.
به گزارش اسپوتنیک، "سرگئی ناریشکین" در یک میز گرد در مورد تاریخچه تجاوزات اتحاد آتلانتیک شمالی به صربستان خاطرنشان کرد: "عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین پاسخی قاطع به اقدامات تهاجمی ناتو علیه روسیه بود".
ناریشکین در افتتاحیه نمایشگاهی که به تاریخچه تجاوزات ناتو به یوگسلاوی اختصاص داشت، خاطرنشان کرد که این "نمایش زور گستاخانه و تهاجمی در نقض کلیه هنجارهای حقوق بین الملل" بود که باعث تلفات غیرنظامیان و تعداد زیادی از مردم شد. زنان و کودکان کشته شدند.
رئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه افزود:" سازمان دهندگان خارج از کشور این جنایات هیچ درس اخلاقی از آنچه انجام داده بودند نگرفتند. بعدها، جهان بیش از یک بار از جنایات جنگی سربازان ناتو و مزدوران محلی در افغانستان، عراق، سوریه و لیبی وحشت زده شد و اکنون در قلمرو جمهوری سوسیالیستی شوروی سابق اوکراین".
وی تاکید کرد، اما تمایل غرب برای دیکته کردن اراده خود از موضع قدرت قطعا با مخالفت روبرو خواهد شد.
وی افزود:" "ناتو با کمک اقدامات نظامی، غم، ویرانی و مرگ را در کشورهایی که مورد اعتراض این اتحاد هستند، می کارد".
ناریشکین گفت:" حلقه های این زنجیره طولانی جنایات جنگی ناتو قرار بود دونباس و کریمه باشند. با این حال، شروع به موقع عملیات نظامی ویژه در قلمرو جمهوری سوسیالیستی شوروی سابق اوکراین، جلوگیری از این سناریو و جلوگیری از غم انگیزترین عواقب را ممکن کرد".
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала