گزارش و تحلیل

تبدیل اوکراین به گورستان دفن زباله های هسته ای

© AP Photo / Hidajet delicКуча 30-мм противотанковых снарядов на бывшем военном заводе в пригороде Сараево
Куча 30-мм противотанковых снарядов на бывшем военном заводе в пригороде Сараево  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 07.09.2023
Telegram
اگر جستجوی کوتاهی در اینترنت درباره اورانیوم ضعیف شده و تسلیحات تولید شده درباره آن انجام دهید متوجه می شوید این تسلیحات به نوعی از بازیافت ارزان زباله های هسته ای تولید می شود.
به گزارش اسپوتنیک، یکی از بزرگترین مشکلات کشورهای دارای نیروگاه های هسته ای عموما دفن زباله های تولیدی آن است و در بسیاری موارد کشورهای غربی ثروتمند با سوء استفاده از کشورهای فقیر این زباله ها را با اطلاع یا بدون اطلاع آنها در خاک آن کشورها دفن می کنند.
یکی از دلایل مخالفین فعالین محیط زیست با نیروگاه های هسته ای هم همیشه این بوده که زباله های تولیدی این نیروگاه ها موجب ایجاد خطرات طولانی مدت محیط زیستی می شود و به همین دلیل بسیاری از نیروگاه های هسته ای اروپا سالها فعالیت های خود را کاهش داده اند ولی پس از شروع جنگ در شرق اروپا و پیاده شدن سیاست آمریکا برای وادار کردن اروپایی ها به خرید انرژی گران قیمت آمریکایی آنها دوباره به فعال کردن نیروگاه های هسته ای خود روی آورده اند وخوب این به معنای تولید زباله های بیشتر هسته ای می باشد.
زباله هایی که برای چند ده سال و در برخی موارد چند صد سال تولید تشعشعات هسته ای می کند و در نتیجه موجب ایجاد مریضی های صعب العلاج مخصوصا سرطان ونازایی و ناقص الخلقه شدن نوزادان و... می گردد.
زاخاروا انتشار بیانیه پیش از انتخاباتی ترامپ در«سی ان ان» را هیجان عصبی رسانه می نامد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 07.09.2023
اظهارنظر زاخارووا پیرامون ادعای کاخ سفید در مورد ایمنی گلوله های حاوی اورانیوم ضعیف شده
البته مرگ و میرهای سخت و دردناک و وحشتناک به دلیل وجود این مواد را نمی توان انکار کرد.
به همین دلیل طبق قوانین و مقررات بین المللی فرایند دفن و نابودی بازماند های هسته ای معمولا فرایندی پر هزینه می باشد و معمولا کشورها، حتی آنهایی که بسیار بد بخت و بیچاره هستند، به راحتی دفن این زباله ها در خاک خود را نمی پذیرند.
البته ماجرای مافیاهای حاکم بر کی یف فرق دارند چون آنها ثابت کرده اند که خود را اوکراینی نمی دانند و هیچ اهمیتی به مردم اوکراین نمی دهند و فقط به دنبال آن هستند که تا می توانند مال اندوزی کنند و بعد در جای دیگری از جهان زندگی مرفه داشته باشند و جریان فساد گسترده در ساختار نظامی اوکراین که موجب برکناری وزیر دفاع و قبل از او وزرا و مسئولین دیگر شد خود گواه این ماجرا است.
البته بسیاری کارشناسان باور دارند این جریان فساد سازمان یافته به راس هرم مرتبط است و معمولا برکناری این افراد به دلیل اختلافات بر سر سهم خواهی راس هرم با بدنه هرم قدرت و یا اینکه برای پوشاندن فساد بیش از حد راس هرم است.
دلیل این تحلیل هم این است که جریان برکناری ها زمانی شروع شد که رسانه های کشورهای غربی شروع کردند درباره فساد بی حد و اندازه در ساختار حاکم بر اوکراین پرده بردارند و این ماجرا موجب نارضایتی میان مالیات دهندگان در کشورهای غربی شد و بسیاری شروع کردند سوال کنند که چرا باید آنها کار کنند مالیات بپردازند و این مالیات ها به جیب مافیاهای اوکراینی و مافیاهای حاکم بر کشورهای غربی مثل خانواده بایدن برود.
به هر حال یکی از کارهایی که کشورهای تولید کننده این زباله ها انجام می دهند این است که این زباله ها را تبدیل به تسلیحات می کنند تا در جنگ ها از آنها استفاده کنند و جاهای مختلف جهان از شر این زباله ها خلاص شوند.
معمولا هم این روش توسط ایالات متحده آمریکا و متحدین اش استفاده می گردد.
هم از شر این زباله ها خلاص می شوند هم دشمن خود را سالها درگیر تشعشعات این مواد رادیواکتیو می کنند.
به همین دلیل هم می باشد که ایالات متحده و متحدین اش به مجامع بین المللی اجازه نمی دهند که بحث ممنوعیت استفاده از این تسلیحات را مطرح کنند و هر وقت که حتی برخی کارشناسان سازمان ملل و یا مجامع حقوق بشری شروع می کنند در این باره صحبت کردن با برخورد تند آمریکا و متحدین اش مواجه می شوند وحتی در مواردی کارشناسان سازمان ملل که پیگیر این ماجرا بودند از مشاغل خود برکنار شده اند.
آمریکایی ها و متحدین شان در بسیاری از جنگ ها از این تسلیحات استفاده کرده اند تا از شر زباله های هسته ای خود خلاص شوند، از جنگ ویتنام و کره گرفته تا جنگ در یوگوسلاوی سابق و مخصوصا در کوزوو یا در عراق و لبنان و سوریه و لیبی و یمن و سودان و...
در همه این موارد هم آمریکایی ها جلوی تحقیقات سازمان ملل درباره تاثیرات مخرب این تسلیحات بر محیط زیست و زندگی مردم را گرفته اند.
ولی حتی اگر هم جلوی آن را بگیرند، با توجه به ارتقای سطح آگاهی مردم جهان عموما مردم خودشان که متوجه می شوند این اورانیوم چه قدر روی محیط زیست شان اثر خواهد داشت.
پس از شروع عملیات ویژه روسیه در اوکراین آزمایشگاه هایی در اوکراین پیدا شدند که زیر نظر مجامع اطلاعاتی آمریکا و انگلیس و دیگر کشورهای غربی در حال تولید تسلیحات بیولوژیک و شیمیایی بودند وامروزه بحث دفن زباله های هسته به به بهانه ارسال گلوله های آغشته به اورانیوم ضعیف شده در اوکراین هم به این فساد غربی ها و متحدینشان در اوکراین اضافه شده.
لهستان چهار گردان تانک آبرامز از آمریکا خریداری می کند - اسپوتنیک ایران  , 1920, 06.09.2023
پنتاگون: ایالات متحده در حال انتقال مهمات حاوی اورانیوم ضعیف شده به اوکراین است
گو اینکه روسیه خود از توانمندی و فناوری های هسته ای بسیار بالا برخوردار است و میتواند در صورت نیاز انواع واقسام تسلیحات هسته ای از جمله گلوله های اورانیوم ضعیف شده را تولید کند اما تا به حال روسیه از چنین تسلیحاتی در اوکراین و یا جای دیگر از جهان استفاده نکرده ولی قطعا در صورتی که کی یف بخواهد از این تسلیحات بر علیه نیروهای روسیه استفاده کند حق مسلم روسیه است که واکنش به مثل نشان دهد و از این تسلیحات و یا حتی تسلیحات قویتر استفاده کند.
با توجه به این شرایط به نظر می رسد آمریکایی ها و انگلیسی ها که رسما اعلام کرده اند چنین تسلیحاتی را در اختیار اوکراین قرار داده اند دو هدف را دنبال می کنند.
یکی تبدیل اوکراین به گورستان زباله های هسته ای خود و دیگری وادار کردن روسیه به استفاده از تسلیحات مشابه در اوکراین.
در هر دو حالت به نظر می رسد مردم بد بخت اوکراین که اسیر یک مافیای بی وجدان شده اند تنها متضرر این سیاست غربی ها و متحدینشان در اوکراین می باشند چون حتی در صورتی که مجددا صلحی در اوکراین برقرار گردد تاثیرات مخرب این زباله های هسته ای روی نسلهای آتی مردم اوکراین باقی خواهد ماند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала