- اسپوتنیک ایران  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه در تاریخ 24 فوریه عملیات ویژه در اوکراین را آغاز کرد. ولادیمیر پوتین هدف از این عملیات را "حمایت از مردمی خواند که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند."

43% شهروندان اوکراین خواهان توقف عملیات نظامی شدند

© AFP 2023 / Anatolii StepanovСолдат ВСУ, Бахмут
Солдат ВСУ, Бахмут - اسپوتنیک ایران  , 1920, 23.08.2023
Telegram
یک نظرسنجی نشان می دهد که 43.3% اوکراینی ها خواهان توقف عملیات نظامی می باشند.
به گزارش اسپوتنیک، نتایج نظرسنجی های صورت گرفته توسط بنیاد ابتکارات دموکراتیک و مرکز رازومکوف، بیش از 40% از شهروندان اوکراین خواهان توقف عملیات نظامی در صورت تشدید حملات موشکی از طرف فدراسیون روسیه هستند.
بر مبنای این تحقیق، 43.3% مخاطبان به گونه ای اعلام کرده اند که در صورتی که بمباران های موشکی از طرف روسیه تشدید شوند، خواهان توقف عملیات نظامی می باشند. از این بین 20.7% افرادی که از آنان سوال شده ترجیح می دهند که در این صورت درگیری متوقف شود، اما در برابر روسیه چشم پوشی صورت نگیرد، و 22.6% مخاطبان معتقد هستند لازم است که مذاکرات با فدراسیون روسیه آغاز شوند.همزمان 41.5% سوال شدگان این اعتقاد را دارند که اوکراین به هر وسیله ای می بایست جنگ را ادامه دهد.
در عین حال در جنوب و شرق اوکراین بیش از 50% سوال شدگان خواهان این هستند که یا درگیری متوقف شود و یا اینکه مذاکرات آغاز شوند.
همزمان حدود 80% مخاطبان نگاهی منفی نسبت به گزینه های مطرح شده در خصوص کوتاه آمدن به سود روسیه - که در بین آنها خودداری از عضویت در ناتو، کاهش تعداد نیروها مسلح، دادن جایگاه دولتی به زبان روسی و چشم پوشی از سیاست کمونیسم زدائی قرار دارد- در ازای توقف درگیری دارند.
این نظرسنجی بصورت چهره به چهره و در تاریخ 9 الی 15 آگوست صورت گرفته که در آن 2019 نفر با سن بالای 18 سال شرکت کرده اند. میزان خطای نظری نمونه برداری ها تا 203% اعلام شده است.
نیروهای ارتش روسیه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 13.08.2023
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
گزارش وزارت دفاع روسیه از پیشرفت عملیات ویژه نظامی
گفتنی است، روسیه بامداد روز پنجشنبه ۲۴فوریه سال 2022 عملیات نظامی خود را در اوکراین آغاز کرد. رئیس جمهور ولادیمیر پوتین هدف آن را "حمایت از افرادی که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند" نامید.
به گفته وی، برای این منظور، برنامه ریزی شده است که "غیر نازی سازی و غیرنظامی سازی اوکراین" انجام شود، تا همه جنایتکاران جنگی که مسئول "جنایت های خونین علیه غیرنظامیان" در دونباس هستند، به دست عدالت سپرده شوند.
پوتین خطاب به شهروندان خود گفت که شرایط "نیازمند اقدام قاطع و فوری" است، زیرا جمهوری‌های دونباس درخواست کمک کرده‌اند.به گفته رهبر روسیه، تمام مسئولیت این خونریزی بر عهده وجدان رژیم حاکم بر اوکراین خواهد بود.
عملیات ویژه نظامی روسیه نتیجه سال ها تحریک غرب در اوکراین است. غرب سال‌ها عمدا حکومت نظامی را تحریک کرد تا در نتیجه این تحریکات و واکنش مسکو، یک تعطیلی بی پایان با تحریم‌ها آغاز کند.روسیه با اوکراین و مردم اوکراین در جنگ نیست. هدف اصلی جلوگیری از یک درگیری جهانی است که در حال آماده سازی است و در آن اوکراین نقش یک پایگاه نظامی برای حمله به فدراسیون روسیه تعیین شده است.مقامات کی یف 8 سال فرصت داشتند تا موضوع را در چارچوب تمامیت ارضی خود از طریق مذاکره حل کنند، اما اوضاع تغییری نکرد و پیشرفتی حاصل نشد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала