طرح بریتانیا برای حذف رهبران آفریقایی با آماده سازی شبه نظامیان اوکراینی

© AFP 2023 / Andrew Milligan/PoolЛоготип Секретной разведывательной службы МИД Великобритании MI6. Архивное фото
Логотип Секретной разведывательной службы МИД Великобритании MI6. Архивное фото - اسپوتنیک ایران  , 1920, 16.08.2023
Telegram
یک منبع نظامی- دیپلماتیک روز چهارشنبه گفت: "یکی از وظایف یگان اوکراینی در آفریقا که توسط MI6 بریتانیا آموزش دیده ، از بین بردن رهبران آفریقایی متمایل بر تعامل با روسیه است".
به گزارش اسپوتنیک، وی خاطرنشان کرد: "به منظور مقابله با توسعه همکاری بین کشورهای آفریقایی و روسیه، سرویس اطلاعاتی بریتانیا MI6 برای اعزام به آفریقا یک گروه خرابکارانه از شبه نظامیان نئونازی و ناسیونالیست اوکراین را تشکیل و آماده کرده است".
این منبع گفت: "وظیفه یگان اوکراینی آموزش دیده توسط سرویس های ویژه بریتانیا، انجام خرابکاری در تاسیسات زیرساختی در کشورهای آفریقایی و همچنین حذف رهبران آفریقایی متمایل بر تعامل با روسیه خواهد بود."
وی افزود: "به درخواست لندن، رژیم کی یف در ژوئیه سال جاری دستورالعمل‌های مربوطه را به اداره اطلاعات وزارت دفاع برای ارائه کمک های حداکثری و سریع به نمایندگان سرویس اطلاعاتی بریتانیا MI6 و نیروهای ویژه SAS در انتخاب 100 شبه نظامی از تشکیلات ملی اوکراین که تجربه رزمی قابل توجهی در "جبهه شرقی" دارند را ارائه کرد".
به گفته وی، اعزام این گروه برای نیمه دوم آگوست برنامه ریزی شده است؛ "کشتی اوکراینی قرار است شبه نظامیان را از بندر ایزمائیل به شهر Omdurman سودان برساند".
به گفته این منبع، این واحد توسط افسر اداره اصلی اطلاعات وزارت دفاع اوکراین "ویتالی پراشوک" فرماندهی می شود.
قیام قاره آفریقا علیه استعمار غرب و نوکرانِ غربگرا - اسپوتنیک ایران  , 1920, 01.08.2023
نگاه ویژه اسپوتنیک
قیام قاره آفریقا علیه استعمار غرب و نوکرانِ غربگرا
در سال های 2014-2016، پراشوک، به عنوان فرمانده یک گروه خرابکاری و شناسایی در خصومت ها در مناطق دونتسک و لوهانسک شرکت کرد. در سال 2015 به 73مین مرکز هدف ویژه دریایی پیوست و تا سال 2017 در اداره اطلاعات اصلی خدمت کرد. او در عملیات ویژه مشترک اداره اطلاعات اصلی و اطلاعات بریتانیا در زیمبابوه شرکت داشت.
او پس از انتقال به نیروهای ذخیره در سال 2019، از حزب "خدمتگذار مردم" به رهبری ولادیمیر زلنسکی به عنوان نماینده رادای عالی اوکراین انتخاب شد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала