- اسپوتنیک ایران  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه در تاریخ 24 فوریه عملیات ویژه در اوکراین را آغاز کرد. ولادیمیر پوتین هدف از این عملیات را "حمایت از مردمی خواند که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند."

انهدام پنج خودروی زرهی اوکراین توسط خلبان روس

© Sputnik /  مراجعه به بانک تصاویر هلی کوپتر روسی
هلی کوپتر روسی - اسپوتنیک ایران  , 1920, 14.08.2023
Telegram
خلبان روس: در ده دقیقه پنج قطعه از تجهیزات نیروهای مسلح اوکراین را منهدم کردم.
به گزارش اسپوتنیک، فرمانده یگان هلیکوپتر روسیه با علامت تماس "سامارا" گفت که چگونه چند روز پیش در بخش آرِخوو در جبهه جنوبی، یگان وی پنج خودروی زرهی ساخت خارجی نیروهای اوکراینی را در مدت ده دقیقه منهدم کرد.
وی در توضیح از انهدام تانک لئوپارد آلمانی، دو خودروی جنگی پیاده نظام بردلی و دو خودروی زرهی "ما ایکس ایکس ایکس پرو"( MaxxxPro) آمریکایی و "کرپی"( Kirpi) ترکیه نام برد.
وی در ادامه افزود: " اخیراً، هنگامی که یک حمله شدید در جبهه آرِخوو صورت گرفت، در یک پرواز، پنج موشک از شش موشک در ده دقیقه شلیک شد و تجهیزاتی را که قبلا برشمردم نابود شدند".
به گفته وی، وظیفه‌ای که به او سپرده شده بود در حال اتمام بود که بخش شناسایی و اطلاعات گزارش داد که نیروهای مسلح اوکراین در حال انباشت خودروهای زرهی در منطقه آرِخوو در جهت رابوتینو هستند. به هرکسی که در آن زمان در حال انجام وظیفه بود، مأموریت رزمی برای توقف تجهیزات دشمن داده شد.
Производство 155 мм снарядов для артиллерийских установок М795 в США  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 10.08.2023
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
اعتراف آمریکا به تامین تمامی درخواست های اوکراین برای ضد حمله
وی در توضح گفت: "در کمترین زمان ممکن به آمادگی رزمی رسیدیم و با بالگرد در طول مسیر پرواز کردیم و تمام نقاط خود را با توجه به مختصات محل انتظار، منطقه انجام وظیفه اشغال کردیم و منتظر دستورات بعدی شدیم.
به محض دریافت فرمان از پست فرماندهی از سوی کنترلرهای هواپیما مبنی بر اینکه تجهیزات دشمن شروع به حرکت به سمت جنوب کرده است، مختصات حرکت ستون ها را دریافت کردیم که هر کدام روی اهداف خود در مناطق خاص مسئوليت خود کار می کردیم و بعد از دریافت مختصات وارد نبرد شدیم و سپس انهدام سیستماتیک تجهیزات دشمن را آغاز و ادامه دادیم".
وی خاطرنشان کرد: "در گروه ضربتی ما که خودروهای زرهی دشمن را منهدم کرد، سه هلیکوپتر کا-52 وجود داشت، یعنی به دلیل وجود سیستم اپتیک و موشک های هدایت شونده هوا به سطح که آن را "ضربه اصلی مشت‌مانند هوانوردی ارتش " می نامیم. بالگردهای "می -28" و بالگرد " می-8" جستجو و نجات از ما پشتیبانی می‌کردند".
وی در پایان گفت:" نمی توانم بگویم در آن لحظه چه تعداد هلیکوپتر در انهدام خودروهای زرهی دشمن نقش داشته است، اما بر اساس گزارش کنترلرهای هوایی، پس از تعامل با دسته تفنگ موتوری، آن روز در عرض چند ساعت دهها تانک دشمن، خودروهای رزمی پیاده، خودروهای زرهی نابود شدند".
لندن - اسپوتنیک ایران  , 1920, 11.08.2023
سفیر روسیه در لندن: بریتانیا هیچ طرح صلحی در اوکراین را در نظر نمی گیرد
گفتنی است، ضد حمله اوکراین در مسیرهای یوژنودونتسک، آرتیوموفسک و اول از همه زاپوروژیه در 4 ژوئن آغاز شد. کیف تیپ های آموزش دیده توسط ناتو و مسلح به تجهیزات غربی را به جنگ پرتاب کرد.
همانطور که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در 21 ژوئیه 2023 میلادی اعلام کرد، نیروهای اوکراینی هیچگونه موفقیتی به دست نیاوردند و متصدیان غربی به وضوح از روند این عملیات ناامید شده اند. به گفته وی، "نه منابع عظیم پمپاژ شده، نه تأمین سلاح، تانک، توپخانه، خودروهای زرهی، موشک، و نه اعزام هزاران مزدور و مستشار به کی یف کمکی نکرده و نمی‌کند.
فدراسیون روسیه پیشتر یادداشتی در خصوص ارسال سلاح به اوکراین برای کشورهای ناتو ارسال کرده بود. سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد هر محموله ای که حاوی تسلیحات برای اوکراین باشد، هدف قانونی روسیه خواهد بود. وزارت امور خارجه اعلام کرد که کشورهای ناتو با ارسال سلاح به اوکراین "با آتش بازی می کنند". دمیتری پسکوف، دبیر مطبوعاتی ریاست جمهوری فدراسیون روسیه خاطرنشان کرد که پمپاژ اوکراین با تسلیحات از سوی غرب، نه تنها به موفقیت مذاکرات روسیه و اوکراین کمک نمی کند، بلکه تأثیر منفی بر این روند خواهد گذاشت.
دمیتری پسکوف، سخنگوی رئیس جمهور روسیه تاکید کرد که مسکو به دقت هرگونه اظهارات در مورد ضدحمله آتی را زیر نظر دارد و هنگام برنامه ریزی عملیات ویژه آنها را در نظر می گیرد.
همانطور که ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد، وزارت امور خارجه آمریکا باید به این نکته توجه کند که سلاح های عرضه شده به اوکراین، سر از بازار سیاه و نه تنها در اروپا، بلکه در سایر قاره ها درآورده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала