میلیاردها پاداش برقی در ایران

© Sputnik / S. SobhgahiСчетчики в Иране
Счетчики в Иране - اسپوتنیک ایران  , 1920, 25.07.2022
Telegram
رسانه: طرح پرداخت پاداش صرفه‌جویی برق که تا شهریور امسال ادامه دارد تا کنون به 10.8 میلیون مشترک خوش مصرف تعلق گرفته است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از "فارس"، بر اساس اطلاعیه شرکت توانیر، برای ایجاد زمینه مشارکت مشترکان صنعت برق در مدیریت مصرف و پرداخت بهای برق صرفه‌جویی شده، مشترکان بخش خانگی که الگوی مصرف را در ماه‌های گرم سال (خرداد تا شهریور) رعایت کرده و نسبت به سال قبل کاهش مصرف برق داشته باشند به ازای هر کیلووات ساعت کاهش تا مبلغ ۵۰۰ تومان پاداش همکاری مدیریت مصرف دریافت خواهند کرد. مبلغ پاداش در هر صورت حساب برق درج و از بهای برق مصرفی کم می‌شود.
طرح پرداخت پاداش صرفه‌جویی برق که تا شهریور امسال ادامه دارد تا کنون به 10.8 میلیون مشترک خوش مصرف تعلق گرفته و این خانواده‌ها 282 میلیارد تومان پاداش گرفته‌اند.
وزیر نیرو در ارتباط با تشریح دقیق پاداش پنج برابری صرفه‌جویی مصرف برق گفت: " اگر مشترکی سال گذشته 300 کیلووات مصرف می‌کرده و هم‌اکنون با کاهش 50 کیلوواتی به عدد 250 کیلووات برسد به ازای هر کیلووات ساعت صرفه‌جویی 500 تومان پاداش گرفته که معادل 25 هزار تومان می‌شود".‌
رد احتمال خرابکاری در تاسیسات برق ایران - اسپوتنیک ایران  , 1920, 19.07.2022
جایگاه ایران در تولید برق غرب آسیا
به گفته محرابیان‌ هزینه قبض این مشترک برای مصرف 250 کیلووات نیز 25 هزار تومان است که معنای رایگان شدن قبض را می‌دهد. حال اگر این مشترک به جای 250 کیلووات 200 کیلووات مصرف کنند 30 هزار تومان پاداش خواهد گرفت و در قالب بستانکاری یا به صورت نقدی می‌تواند پاداش خود را دریافت کند.‌
مشترکان با حداکثر صرفه‌جویی 200 کیلووات ساعاتی در 4 ماه اجرای این قانون زمینه کسب سود 532 هزار تومانی را خواهد داشت. مجموع پاداش پرداخت شده به 10.8 میلیون مشترک معادل 282 میلیارد تومان بوده است.
در همین راستا بر اساس آخرین اطلاعات گرفته شده از معاونت توزیع نیروی برق شرکت توانیر، از 28 میلیون قبض صادر شده تا کنون 10.8 میلیون قبض معادل 38 درصد از مشترکان مشمول پاداش صرفه‌جویی شده‌اند. این یعنی مشترکان نه‌تنها نسبت به سال گذشته کمتر از برق استفاده کردند بلکه مصرف خود را به زیر الگوی مصرف رساندند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала