تحریم های ضد روسیه و ایجاد شکاف بین کشورهای اروپایی

© Sputnik / Alexey Vitvitsky /  مراجعه به بانک تصاویر واکنش اتحادیه اروپا به برنامه ایران برای غنی سازی ۶۰ درصدی اورانیوم
واکنش اتحادیه اروپا به برنامه ایران برای غنی سازی ۶۰ درصدی اورانیوم - اسپوتنیک ایران  , 1920, 12.03.2022
Telegram
اشپیگل: هر چه تحریم های ضد روسیه بیشتر حفظ شود، شکاف در اروپا بیشتر نمایان می شود.
به گزارش اسپوتنیک، بر اساس مقاله ای از مارکوس بکر، ستون نویس اشپیگل، هر چه تحریم های ضد روسیه بیشتر حفظ شود، شکاف در اروپا بیشتر نمایان می شود.
نویسنده مقاله نوشت: "نشست اخیر اتحادیه اروپا در ورسای قرار بود وحدت بین کشورهای عضو را به نمایش بگذارد، اما مشخص شد که اروپایی‌ها نتوانستند درباره تحریم‌های جدید علیه روسیه به توافق برسند و بر سر پذیرش اوکراین در این سازمان به اجماع برسند.
بکر نوشت: "هر چه مردم بیشتری جان خود را از دست بدهند و تحریم‌های غرب بیشتر به خود اتحادیه اروپا ضربه بزند، شکاف‌های بیشتری در جبهه اروپا ایجاد خواهد شد".
اروپا باید از روسیه به خاطر جنگ جهانی دوم در مبارزه با نازی ها تشکر کند  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 10.03.2022
گزارش و تحلیل
اروپا باید از روسیه به خاطر جنگ جهانی دوم در مبارزه با نازی ها تشکر کند
پس از گفتگوهای طولانی، سران کشورها و دولت ها تنها به این نتیجه رسیدند که کی‌یف باید تمام مراحل عضویت در اتحادیه اروپا را طی کند و آنطور که کشورهای اروپای شرقی خواستار آن بودند، هیچ اولویتی به آن داده نخواهد شد.
درخواست دیگر اعضای شرقی اتحادیه اروپا - قطع عرضه انرژی روسیه - نیز از سوی غرب رد شد.
بتل، نخست‌وزیر لوکزامبورگ، حتی تلویحاً حامیان تحریم‌های شدیدتر علیه روسیه را متهم به آن کرد که آنها می‌خواهند این لایحه قانون را به گردن اهداکنندگان خالص اتحادیه اروپا بیندازند.
همچنین شرکت کنندگان در اجلاس از ایده غیرمنتظره جوزپ بورل رئیس دیپلماسی اروپا مبنی بر دو برابر کردن کمک به اوکراین برای خرید تسلیحات شگفت زده شدند. این پیشنهاد در بیانیه بعد از جلسه منعکس نشد.
خودروی زرهی ارتش روسیه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 12.03.2022
روسیه مرکز اصلی اطلاعات رادیویی ارتش اوکراین را از کار انداخت
عملیات ویژه نظامی روسیه نتیجه سال ها تحریک غرب در اوکراین است. غرب سال‌ها عمدا حکومت نظامی را تحریک کرد تا در نتیجه این تحریکات و واکنش مسکو، یک تعطیلی بی پایان با تحریم‌ها آغاز کند. روسیه با اوکراین و مردم اوکراین در جنگ نیست. هدف اصلی جلوگیری از یک درگیری جهانی است که در حال آماده سازی است و در آن اوکراین نقش یک پایگاه نظامی برای حمله به فدراسیون روسیه تعیین شده است. مقامات کی یف 8 سال فرصت داشتند تا موضوع را در چارچوب تمامیت ارضی خود از طریق مذاکره حل کنند، اما اوضاع به جلو نرفت.
گفتنی است، در 21 فوریه، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، فرمان‌هایی را امضا کرد که در آن جمهوری‌های دونتسک و لوگانسک را که در سال 2014 استقلال خود را از کی‌یف اعلام کرده بودند، به رسمیت شناخت و در 24 فوریه، روسیه عملیات نظامی ویژه را برای غیرنظامی کردن اوکراین آغاز کرد.
پوتین خطاب به شهروندان خود گفت که شرایط "نیازمند اقدام قاطع و فوری" است، زیرا جمهوری‌های دونباس درخواست کمک کرده‌اند. به گفته رهبر روسیه، تمام مسئولیت این خونریزی بر عهده وجدان رژیم حاکم بر اوکراین خواهد بود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала