رهگیری منشأ ارز تخصیصی به کالای وارداتی

© Sputnik / SHA / مجلس ایران
 مجلس ایران  - اسپوتنیک ایران
Telegram
مجلس: واردکنندگان موظف به اظهار منشأ ارز تخصیصی به کالای وارداتی شدند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «مهر»، در جلسه علنی روز 18 ماه مه مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مواد ۷ و ۱۵ این لایحه تصویب شد.

طبق ماده ۷ بند «ش» ماده (۱) قانون به شرح زیر اصلاح می شود: - قاچاقچی حرفه ای: شخصی است که بیش از سه بار مرتکب قاچاق شود، اعم از اینکه در هر مرتبه تعقیب شده یا نشده باشد و ارزش کالا یا ارز قاچاق در هر مرتبه بیش از یکصد میلیون ریال باشد.

پارلمان اروپا - اسپوتنیک ایران
افشاگری درباره قاچاق زنان اروپای شرقی به امارات

طبق ماده ۱۵، متن زیر به عنوان تبصره (۴) به ماده (۷) قانون الحاق می شود:تبصره ۴ - به منظور مقابله با قاچاق ارز و مدیریت منابع و مصارف ارزی، کلیه واردکنندگان کالا موظفند منشأ ارز کالای وارداتی خود را پس از ثبت سفارش و قبل از ترخیص، در سامانه موضوع بند «الف» ماده (۶) این قانون اظهار نمایند.

بانک مرکزی موظف است پس از دریافت اطلاعات منشأ ارز، بلافاصله و در خصوص کالاهای سریع الفساد، سریع الاشتعال یا مورد نیاز فوری حداکثر ظرف بیست و چهار ساعت نسبت به بررسی آن اقدام نموده و در صورت صحت اطلاعات ابرازی، شناسه رهگیری معتبر به اطلاعات مذکور اختصاص دهد. مجوز ثبت سفارش تا قبل از دریافت شناسه رهگیری موضوع این تبصره قابل استناد جهت ترخیص در گمرک نیست. حکم این ماده مانع از اجرای مقررات ماده (۶۲) قانون امور گمرکی نیست.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала