پاسخ سخنگوی وزارت خارجه ایران به آمریکا

© Sputnik / Shiva Abshenas / دکتر سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ی جمهوری اسلامی ایران
دکتر سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ی جمهوری اسلامی ایران - اسپوتنیک ایران
Telegram
اظهارنظر های سخیف نمی تواند ضعف عملکرد دولت ترامپ در خصوص مقابله با کرونا، شرایط بد اقتصادی و بازار سهام در آن کشور و فشار داخلی در ماه های منتهی به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و يا بحران آفرينی در خارج امريكا را از دید افکار عمومی پنهان کند.

اسپوتنیک - به گزارش خبرنگار اسپوتنیک در تهران آقای سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه در اظهاراتی به سخنان مقامات آمریکایی علیه ایران پاسخ داد.

روابط ایران و آمریکا در پرتو مفاهیم سه گانه
 - اسپوتنیک ایران
گزارش و تحلیل
روابط ایران و آمریکا در پرتو مفاهیم سه گانه

ایشان با خطاب قرار دادن وزیر و سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا درباره مقابله ایران با ویروس کرونا، این اظهارات عوام فریبانه را نشانه ای از ماهيت نفرت پراكن رژيم آمريكا دانست و دولت آمریکا را به دليل تهدید آگاهانه برای در خطر قرار دادن سلامت مردم ایران از طريق تروریسم اقتصادی و پزشکی و ارتكاب جنایت عليه بشريت و نيز عملکرد بسيار ضعیف در مقابله با ویروس کرونا در داخل آمریکا، فاقد هرگونه وجاهت برای اظهار نظر پیرامون اقدامات ایران برای مقابله با ویروس کرونا دانست.

موسوی افزود: در حالی که آمریکا بیشترین تعداد مبتلایان به ویروس کرونا را به خود اختصاص داده و شعار نخست آمریکا فقط در این فلاکت محقق شده و مردم آمریکا در شرایط بسیار وحشتناک و بغرنجی بسر می برند، مقامات وزارت امور خارجه آن کشور به ابراز نظر پیرامون اقدامات ایران برای مقابله با این ویروس آن هم براساس اطلاعات نادرست افراد شیاد و لابی های ضد ایرانی می پردازند.

ظریف - اسپوتنیک ایران
ظریف: آمریکا از تروریسم اقتصادی به تروریسم پزشکی گذار کرده است

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران خاطر نشان کرد: در سال های اخیر دولت آمریکا به اذعان خود حداقل ۹ تریلیون دلار برای دخالت در امور داخلی کشورهای خاورمیانه و ایجاد ناامنی و بی ثباتی در آن هزینه کرده است. از هزینه برای ایجاد و تقویت گروههای تروریستی مانند داعش تا معامله ننگین قرن که مرده به دنیا آمد. از این مقدار هزینه سرسام آور فقط ۲ تریلیون دلار آن در ۳ سال اول ریاست جمهوری دونالد ترامپ بوده است. به راستی اگر این هزینه های فوق سنگین برای دهها میلیون قشر فقیر، آسیب پذیر و کارتن خواب خود آمریکا نه سایر مناطق جهان بکار می رفت در این ایام مصیبت بار و کرونا زده در آمریکا شاهد گریه پرستاران آمریکایی از کمبود امکانات درمان، کیسه زباله پوشی کادر درمان و ضجه بیماران در آن کشور مدعی رونق و رفاه و حقوق بشر بوده ایم؟

آقای موسوی گفت: این گونه اظهارنظر های سخیف نمی تواند ضعف عملکرد دولت ترامپ در خصوص مقابله با کرونا، شرایط بد اقتصادی و بازار سهام در آن کشور و فشار داخلی در ماه های منتهی به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و يا بحران آفرينی در خارج امريكا را از دید افکار عمومی پنهان کند.

سخنگوی وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران در پایان تاکید کرد تمامی ارکان جمهوری اسلامی ایران با همراهی و همکاری مردم ایران برغم تحریم های یکجانبه، ظالمانه و غیر قانونی آمریکا به مقابله با کرونا خواهند پرداخت و از این آزمون سخت نیز با سربلندی و افتخار بیرون خواهند آمد.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала