ظریف: آمریکا از تروریسم اقتصادی به تروریسم پزشکی گذار کرده است

Telegram
تحمیل جنگ اقتصادی و پزشکی مانع از مقابله موثر ایران با کروناویروس می شود.

به گزارش اسپوتنیک، محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در توییتر از کشورهای دیگر خواست از واشنگتن تبعیت نکنند. وی از تحریم‌های ظالمانه و یکجانبه آمریکا که مانع مقابله مؤثر ایران با شیوع ویروس «کووید-19» می شود، انتقاد کرد.

ظریف در صفحه توئیتر خود نوشت: « آمریکا از خرابکاری و ترور، به تحمیل جنگ اقتصادی و تروریسم اقتصادی بر ایرانی‌ها و تروریسم پزشکی در بحبوحه شیوع کووید-19 در ایران رسیده است.این حتی از آنچه که در میدان نبرد مجاز است نیز فراتر است. کمک به جنایات جنگی را متوقف کنید. پیروی از تحریم‌های غیر قانونی و غیراخلاقی آمریکا را متوقف کنید».

​ظریف پیشتر هم با بیان اینکه تحریم‌های آمریکا، افراد بی‌گناه را در ایران به کام مرگ می‌کشاند، از کشورهای مختلف خواست به پویش نادیده گرفتن تحریم‌های آمریکا علیه ایران بپیوندند.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران تازه‌ترین آمار مبتلایان و جان‌باختگان ویروس کرونا را اعلام کرد و براساس آن در 24 ساعت گذشته 2901 مبتلای جدید شناسایی شده و 123 نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

به این ترتیب شمار کل مبتلایان به کووید-19 در ایران به 38309 نفر و فوت‌شدگان به 2640 نفر افزایش یافت. تعداد کل بهبود یافتگان نیز به 12391 نفر اعلام شده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала