آیا کرونا از امریکا وارد چین شده است؟

© AP Photo / Andy Wongژائو لیجیانگ سخنگوی وزارت خارجه چین
ژائو لیجیانگ سخنگوی وزارت خارجه چین - اسپوتنیک ایران
Telegram
وزارت خارجه چین احتمال داد که نظامیان امریکایی ویروس کرونا را وارد شهر ووهان کرده باشند.

به گزارش اسپوتنیک ، این مطلب را ژائو لیجیان، سخنگوی وزارت خارجه چین اعلام کرده است.

این دیپلمات چینی در توییتر خود نوشت: "صادق باشید! اطلاعات خود را منتشر کنید! ایالات متحده باید به ما توضیح دهد."

ژائو لیجیان به این شکل اظهارات رابرت ردفیلد رئیس مرکز پیشگیری و کنترل  امراض آمریکا را مورد تفسیر قرار داد که  گفته بود در آمریكا موارد متعددی وجود داشته كه در جنازه افرادی كه گویا بر اثر آنفولانزا جان خود را از دست داده بودند، كرونا ویروس كشف شده است.

نوع جدید کرونا ویروس

در پایان سال گذشته ، مقامات چین از شیوع نوعی از ذات الریه با منشا ناشناخته خبر دادند. دیرتر کارشناسان  به این نتیجه رسیدند که عامل ایجاد کننده آن  یک ویروس جدید است. سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده نوع جدید کرونا ویروس یک بیماری همه گیر شده است

براساس آخرین آمار درمجموع ،125 هزار نفر در بیش از 110 کشور جهان  به این بیماری مبتلا شده ، 4625 نفر فوت کرده و بیش از 68 هزار بیمار بهبود یافته اند.

در روسیه 34 مورد  ابتلا کروناویروس شناسایی شده است.

انتقاد چین از امریکا - اسپوتنیک ایران
انتقاد تند چین از آمریکا به دلیل ویروس کرونا

 اقدامات احتیاطی در روسیه

در روسیه اقدامات  بیشتری  برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا  در این کشور صورت گرفته است. از جمله  پروازها به ایتالیا ، فرانسه ، آلمان و اسپانیا محدود شده چون در این کشورها سخت ترین وضعیت در بین کشورهای اروپایی از نظر شیوع ویروس کرونا مشاهده می شود.

مقامات روسیه همچنین ممنوعیت موقت صدور ویزا برای  شهروندان ایتالیایی به استثنای موارد تجاری ، بشردوستانه، شغلی و رسمی را اعلام کرده اند.

علاوه بر این ، دولت روسیه عبور ایتالیایی هایی را که به منظور آموزش ، اشتغال و همچنین برای اهداف خصوصی ، توریستی و ترانزیتی وارد روسیه می شوند از مرز خود متوقف می سازد.

این محدودیت ها همچنین درمورد آن دسته از اتباع خارجی که از ایتالیا وارد  می شوند ، به استثنای شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا ، خدمه هواپیما ها ، اعضای هیئت های رسمی و افرادی که دارای اجازه اقامت در روسیه هستند اعمال خواهد شد.

علاوه بر این ، مقامات روسیه توصیه کرده اند که برگزاری برنامه ها مراسم ورزشی و تفریحی کاهش یابد . به مقامات رسمی فدرال توصیه می شود سفرهای کاری خود را به استثنای موارد فوری و یا برای اجرای دستورات نخست وزیر یا رئیس جمهور روسیه ، لغو کنند.

 

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала