بیانیه سپاه در محکومیت "معامله قرن"

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / بیانیه سپاه در محکومیت "معامله قرن"
بیانیه سپاه در محکومیت معامله قرن - اسپوتنیک ایران
Telegram
سپاه پاسداران در بیانیه‌ای "معامله قرن" را "یکی از خیانت‌های بی‌نظیر در تاریخ معاصر" اعلام کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری مهر، روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در بیانیه‌ای طرح "معامله قرن" را "یکی از جنایات و خیانت‌های بی‌نظیر در تاریخ معاصر" اعلام کرد.

واکنش اتحادیه کشورهای عرب به معامله قرن   - اسپوتنیک ایران
واکنش اتحادیه کشورهای عرب به "معامله قرن"

در این بیانیه آمده است: اقدام اهریمنی رئیس جمهور رژیم تروریستی ایالات متحده آمریکا در رونمایی از طرح ظالمانه "معامله قرن" که پایمال سازی و نادیده گرفتن حقوق حقه ملت مظلوم فلسطین و چندپاره کردن سرزمین آنها، مشروعیت بخشی به دولت جعلی صهیونیستی، تضمین حاکمیت اسرائیل بر سرزمین‌های اشغالی، خلع سلاح حماس، لغو حق بازگشت آوارگان و سیاهه‌ای از مصادیق دیگر ظلم و تجاوز به فلسطین قهرمان را دنبال می‌کند، یکی از جنایات و خیانت‌های بی‌نظیر در تاریخ معاصر به شمار می‌رود.

این بیانیه می‌افزاید: این طرح ننگین که چهره خبیث ترامپ و واقعیت پنهان کاخ سفید در ضدیت با امت اسلامی را بیش از هر زمان دیگر آشکار و سرسپردگی حاکمان دولت تروریستی و ضد بشری آمریکا در تأمین خواسته‌های شیطانی رژیم صهیونیستی به ویژه در حوزه گدایی امنیت را در معرض قضاوت جهانیان قرار داد، خطای راهبردی دیگری در کارنامه سیاه آمریکایی‌ها افزود.

واکنش مکرون به معامله قرن
 - اسپوتنیک ایران
واکنش مکرون به معامله قرن

در ادامه آمده است: از کشورهای اسلامی به ویژه نیروهای مسلح و مؤمن آنان انتظار می‌رود با تصمیمی بزرگ و تاریخی، مقابل توطئه "معامله قرن" ایستادگی کرده و با هوشمندی و هوشیاری به ضرورت صف بندی برابر حامیان پلید این معاهده بپردازند و با اتحاد و اتفاق حول محور اسلام و پیامبر اعظم (ص) و اندیشیدن به منافع ملت‌های منطقه، هم افزایی و حمایت از محور مقاومت و بیرون راندن غاصبان و اشغالگران از بلاد اسلامی، اجازه ندهند فریاد مظلومیت و عدالت‌خواهی فلسطین در هیاهوی عملیات روانی و تصویرسازی‌های فریبنده رسانه‌های سلطه و صهیونیسم خاموش گردد.

در بخش پایانی این بیانیه آمده است: معامله قرن فاقد هرگونه اعتبار است و بی تردید نسخه حکیمانه مقام عظمای ولایت و رهبری حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) یعنی همان راهبرد "فلسطین از بحر تا نهر، بازگشت آوارگان فلسطینی و برگزاری انتخابات آزاد و فراگیر" تنها گزینه مشروع و عملی برای حل مسئله فلسطین -به عنوان اولویت اول جهان اسلام- خواهد بود که به یاری خداوند با شکست توطئه خطرناک اخیر، عالم بشریت تحقق آن را همراه با زوال رژیم نژاد پرست و کودک‌کش صهیونیستی به چشم خواهد دید.

شایان ذکر است که دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا روز سه‌شنبه 28 ژانویه همراه با  بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، در کاخ سفید از طرح صلح خود موسوم به "معامله قرن" رونمایی و اعلام کرد که اورشلیم پایتخت یکپارچه اسرائیل باقی می‌ماند. در پی رونمایی از این طرح، تمامی گروه‌ها و جریان‌های فلسطینی مخالفت خود را با آن اعلام کردند. در میان کشورهای عربی نیز عربستان سعودی، امارات، قطر و بحرین که به دنبال عادی‌سازی رابطه با اسرائیل هستند، از این طرح حمایت کردند.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала