در آمریکا آغاز روند دلارزدایی در اقتصاد جهانی را اعلام کردند

© AP Photo / Mark Lennihanدر آمریکا آغاز روند دلارزدایی در اقتصاد جهان را اعلام کردند
در آمریکا آغاز روند دلارزدایی  در اقتصاد جهان را اعلام کردند - اسپوتنیک ایران  , 1920, 26.06.2024
اشتراک
خانم دایان سایر، نامزد مستقل برای سناتوری ایالت نیویورک اعلام کرد سیاست مقامات آمریکایی روند دلارزدایی در اقتصاد جهانی را آغاز کرده است.
به گزارش اسپوتنیک، او گفت: "من فکر می‌کنم که این اتفاق از همین الان دارد می‌افتد. این اتفاق دارد می‌افتد. این اتفاق می توانست نیفتد، اما به دلیل سیاست‌های ما، فکر می‌کنم مردم انتخاب دیگری ندارند."
به گفته خانم سایر، بهتر است به سمت سبدی از ارزهای دارای نرخ های ثابت حرکت شود .
او در پایان گفت: "ما باید روزنه‌ای را که مردم از آن برای تقلبات ارزی با عواقب مخرب برای اقتصادهای ملی استفاده می‌کنند، ببندیم.
ولادمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 01.01.2024
ریاست روسیه در بریکس در سال 2024: تاکید بر دلارزدایی و ایجاد سیستم های پرداخت جایگزین
حدود یک سال پیش، مطالعه ای به طور گسترده مورد بحث قرار گرفت که نویسندگان آن ادعا کردند که دلارزدایی از اقتصاد جهان ده برابر سریعتر از دو دهه گذشته بوده است. بر اساس برآورد آنها، سهم دلار در پرداخت های جهانی از سال 2001 تا 2020 از 73 به 55 درصد کاهش یافته و با آغاز اعمال تحریم های ضد روسیه به 47 درصد رسیده است.
در همان زمان، جانت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا اعتراف کرد که تحریم‌های مرتبط با نقش دلار می‌تواند به مرور زمان هژمونی پول آمریکایی را تضعیف کند، بنابراین باید به تدریج و همراه با متحدان اعمال شود. با این حال، او مطمئن است که دلار هنوز رقیبی در صحنه جهانی ندارد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала