سخنگوی کرملین: واکنش غرب نسبت به پیشنهاد پوتین برای مذاکره، سازنده نیست

© iStock.com / Sergey Sokolnikovکرملین مسکو
کرملین مسکو - اسپوتنیک ایران  , 1920, 15.06.2024
اشتراک
دیمیتری پسکوف، سخنگوی مطبوعاتی رئیس جمهور روسیه اظهار داشت: واکنش های رسمی زیادی از طرف شرکت کنندگان در اجلاس سوئیس نسبت به پیشنهاد ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه برای انجام مذاکرات وجود دارد، اما این واکنش ها سازنده نیستند.
به گزارش اسپوتنیک، پسکوف در پاسخ به این سوال که آیا واکنش های رسمی شرکت کنندگان در اجلاس در سوئیس در مورد پیشنهاد پوتین برای مذاکره در مورد وضعیت اوکراین وجود دارد، به خبرنگاران گفت: واکنش‌های رسمی زیادی وجود دارد اما آنها سازنده نیستند.
ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 14.06.2024
پوتین شرایط مذاکره با اوکراین را اعلام کرد
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه روز جمعه 14 ژوئن در دیدار با مسئولان وزارت خارجه این کشور گفت که برای آغاز مذاکرات، اوکراین می بایست نیروهای خود را از کل مناطق جدید روسیه از جمله دونتسک، لوهانسک و همچنین مناطق خرسون و زاپروژیا خارج کند. رئیس جمهور روسیه خاطرنشان کرد که درگیری ها بلافاصله پس از موافقت کی یف با این شرط متوقف خواهد شد. همچنین، به گفته رئیس‌جمهور کی یف رسماً باید امتناع خود از طرح پیوستن به ناتو را اعلام نماید؛ مسکو برای حل و فصل صلح‌آمیز بحران اوکراین به وضعیت بی‌طرفی، غیرائتلافی و بلوکی و بدون توان هسته‌ای اوکراین نیاز دارد. این پیشنهاد بلافاصله توسط ولادیمیر زلنسکی رد شد. ایالات متحده نیز اعلام کرد که این گزینه غیرقابل قبول است. واسیلی نبنزیا، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل در ادامه اعلام داشت که کی یف و حامیان آن به طوری آشکار تلاش‌های مسالمت‌آمیز برای حل بحران را نادیده می‌گیرند و از گفتگو و رایزنی در مورد آن خودداری می‌کنند.
15 و 16 ژوئن، در نزدیکی شهر لوسرن، در اقامتگاه بورگنستاک در سوئیس کنفرانسی درباره اوکراین برگزار می شود. کرملین پیشتر اعلام کرده بود که جستجوی گزینه‌هایی برای حل و فصل اوضاع در مناقشه اوکراین بدون مشارکت روسیه کاملاً غیرمنطقی و بیهوده است.

نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала