رسانه: غرب نمی خواهد خلبانان اوکراینی بیش از حد زیادی را آموزش دهد

© AP Photo / Mindaugas Kulbis جنگنده اف۱۶
  جنگنده اف۱۶  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 14.06.2024
اشتراک
روزنامه پولیتیکو به نقل از یک مقام پنتاگون گزارش می دهد که کشورهای غربی نمی خواهند قبل از اینکه کی یف جنگنده های کافی دریافت کند خلبانان اوکراینی بیش از حد زیادی آموزش دهند تا آنها در انتظار تحویل جنگنده های غربی مهارت های خود را از دست ندهند.
به گزارش اسپوتنیک، در مطلب منتشره در این نشریه آمده است: "مقامات غربی می‌خواهند قبل از اینکه اوکراین هواپیماهای جنگنده کافی برای ادامه آموزش داشته باشد، از فارغ‌التحصیل شدن خلبانان زیاد اجتناب کنند... اگر خلبانان ساعات پرواز کافی دریافت نکنند، مهارت‌های خود را از دست می‌دهند."
به نوشته این روزنامه به نقل از مقامات آمریکایی و اروپایی، غرب به عمد در تلاش است تا تعداد خلبانان و پرسنل پشتیبانی را که دوره آموزشی را به پایان می‌رسانند، با تعداد جنگنده‌هایی که به اوکراین می‌رسند، مطابقت دهد. خاطرنشان می شود که جنگنده ها به صورت محموله های مرکب از چند فروند به کی یف تحویل داده می شوند.
ساختمان وزارت خارجه روسیه در مسکو - اسپوتنیک ایران  , 1920, 14.06.2024
در مسکو توافقنامه تضمین های امنیتی بین آمریکا و اوکراین را ارزیابی کردند
دنیس پوشیلین، رئیس جمهوری خلق دونتسک، پیشتر اعلام کرده بود که نیروهای مسلح روسیه برای مقابله با این وضعیت آماده هستند که غرب برای نیروهای مسلح اوکراین جنگنده های اف ـ 16 تامین کند. به گفته وی، ظاهر شدن این هواپیماها در ارتش دشمن، تغییری اساسی در وضعیت جبهه ایجاد نخواهد کرد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала