- اسپوتنیک ایران  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه در تاریخ 24 فوریه عملیات ویژه در اوکراین را آغاز کرد. ولادیمیر پوتین هدف از این عملیات را "حمایت از مردمی خواند که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند."

آزادی مناطق دیگری توسط نیروهای مسلح روسیه

© Sputnik / Alexey Maishevنیروهای ارتش روسیه
نیروهای ارتش روسیه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 26.05.2024
اشتراک
نیروهای روسیه، نیروهای مسلح اوکراین را از منطقه استارومایورسکویه و اوروژاینویه بیرون راندند.
به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر روگوف، رئیس اتاق عمومی کمیسیون حاکمیت فدراسیون روسیه و رئیس مشترک شورای هماهنگی برای ادغام مناطق جدید، اطلاع داد که نیروهای روسیه نیروهای مسلح اوکراین را از استارومایورسکی و اوروژاینی بیرون راندند. در زمان خود، رژیم زلنسکی، کنترل بر این روستا ها را به عنوان یکی از دستاوردهای اصلی تهاجم خود معرفی کرده بود.
روگوف گفت: رزمندگان ما گام به گام این دو نقطه مسکونی را آزاد می‌کنند و ارتفاعات راهبردی مهمی را تحت کنترل خود در می آورند که در این منطقه قرار دارند.
این دو نقطه مسکونی در محل اتصال منطقه زاپاروژیه و جمهوری خلق دونتسک قرار دارند. دشمن در تابستان گذشته طی یک ضد حمله این روستاها را تصرف کرده بود».
پیشتر اطلاع داده شده بود که ضد حمله اوکراین در مسیرهای یوژنودونتسک، آرتیوموفسک و اول از همه زاپوروژیه در 4 ژوئن آغاز شد. کی‌یف تیپ های آموزش دیده توسط ناتو و مسلح به تجهیزات غربی را وارد جنگ کرده بود.
گفتنی است، همانطور که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در 21 ژوئیه 2023 میلادی اعلام کرد، نیروهای اوکراینی هیچگونه موفقیتی به دست نیاوردند و متصدیان غربی به وضوح از روند این عملیات ناامید شده اند. به گفته وی، "نه منابع عظیم پمپاژ شده، نه تأمین سلاح، تانک، توپخانه، خودروهای زرهی، موشک، و نه اعزام هزاران مزدور و مستشار به کی یف کمکی نکرده و نمی‌کند.
Зساختمان وزارت دفاع روسیه در مسکو - اسپوتنیک ایران  , 1920, 04.05.2024
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
گزارش هفتگی وزارت دفاع روسیه درباره پیشرفت عملیات نظامی ویژه علیه ارتش اوکراین + ویدئو و عکس
فدراسیون روسیه پیشتر یادداشتی در خصوص ارسال سلاح به اوکراین برای کشورهای ناتو ارسال کرده بود. سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد هر محموله ای که حاوی تسلیحات برای اوکراین باشد، هدف قانونی روسیه خواهد بود. وزارت امور خارجه اعلام کرد که کشورهای ناتو با ارسال سلاح به اوکراین "با آتش بازی می کنند". دمیتری پسکوف، دبیر مطبوعاتی ریاست جمهوری فدراسیون روسیه خاطرنشان کرد که پمپاژ اوکراین با تسلیحات از سوی غرب، نه تنها به موفقیت مذاکرات روسیه و اوکراین کمک نمی کند، بلکه تأثیر منفی بر این روند خواهد گذاشت.
دمیتری پسکوف، سخنگوی رئیس جمهور روسیه تاکید کرد که مسکو به دقت هرگونه اظهارات در مورد ضدحمله آتی را زیر نظر دارد و هنگام برنامه ریزی عملیات ویژه آنها را در نظر می گیرد.
همانطور که ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد، وزارت امور خارجه آمریکا باید به این نکته توجه کند که سلاح های عرضه شده به اوکراین، سر از بازار سیاه و نه تنها در اروپا، بلکه در سایر قاره ها درآورده است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала