مسکو آنچه در سایت آزمایش هسته ای نوادا اتفاق می افتد را به دقت زیر نظر دارد

© Sputnik / Наталья Селиверстоваساختمان وزارت خارجه روسیه
ساختمان وزارت خارجه روسیه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 20.05.2024
اشتراک
معاون وزیر خارجه روسیه: تا زمانی که ایالات متحده آزمایشات هسته ای کامل انجام ندهد، روسیه نیز به این سیاست پایبند خواهد بود.
به گزارش اسپوتنیک، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه گفت که مسکو از نزدیک وضعیت آزمایش‌های زیربحرانی در سایت آزمایش هسته‌ای نوادا را زیر نظر دارد.
ریابکوف به خبرنگاران گفت: "ما از نزدیک آنچه را که در سایت آزمایش هسته ای آمریکا اتفاق می افتد رصد می کنیم. البته ما تمام سیگنال های عمومی که از سوی دولت آمریکا در این زمینه منتشر می شود را ثبت می کنیم. موضع ما یکی است: تا زمانی که ایالات متحده آزمایشات هسته ای کامل انجام ندهد، روسیه نیز به این سیاست پایبند خواهد بود. رئیس جمهور روسیه بارها در این مورد صحبت کرده است."
به گفته وی، آزمایش‌های زیربحرانی به عنوان بخشی از آزمایش عملکرد اجزا و سیستم‌های زرادخانه هسته‌ای آمریکا انجام می‌شود.
ریابکوف افزود: "اما ما همچنین خاطرنشان می کنیم که سیگنال هایی به طور دوره ای در حوزه عمومی ظاهر می شود که احتمالات توسعه بیشتر آن از جمله نه تنها در ابزار تحویل، بلکه خود کلاهک ها در نظر گرفته می شود. این یک نکته جدی است که ما نیز در برنامه ریزی خود به آن توجه می کنیم."
ساختمان وزارت خارجه مسکو - اسپوتنیک ایران  , 1920, 07.12.2023
وزارت امور خارجه خواستار آمادگی رزمی در صورت آزمایش های جدید هسته ای آمریکا شد
اداره امنیت ملی هسته ای ایالات متحده تحت وزارت انرژی گزارش داد که ایالات متحده یک "آزمایش زیربحرانی" دیگر را به عنوان بخشی از پروسه نظارت بر وضعیت کلاهک های هسته ای انجام داد.
این اداره اطمینان داد که سی و چهارمین آزمایش از این نوع، تعلیق قانونی آزمایش‌های هسته‌ای را نقض نمی‌کند و معیارهای معاهده منع جامع آزمایش‌های هسته‌ای را برآورده می‌کند، زیرا شامل "واکنش زنجیره‌ای فوق بحرانی خودپایه" نیست.
مشخص شده است که این آزمایش در شامگاه 14 می در سایت آزمایش هسته ای لوس آلاموس، نوادا انجام شد. داده‌های به‌دست‌آمده، به‌ویژه برای بهبود مدل شبیه‌سازی، که برای تأیید ایمنی، قابلیت اطمینان و اثربخشی زرادخانه هسته‌ای ایالات متحده استفاده می‌شود، استفاده خواهد شد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала