آمریکا معتقد است که ماه های آینده می تواند دوره تعیین کننده ای در اوکراین باشد

© AP Photo / Pablo Martinez Monsivais کاخ سفید در واشنگتن
 کاخ سفید در واشنگتن - اسپوتنیک ایران  , 1920, 15.05.2024
اشتراک
روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز اعلام کرد این احساس رو به رشد در دولت جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده وجود دارد که چند ماه آینده می تواند در درگیری در اوکراین تعیین کننده باشد و کی یف و مسکو در مقطعی می توانند درباره آتش بس مذاکره کنند.
به گزارش اسپوتنیک، این نشریه که با تعدادی از مقامات ایالات متحده و کشورهای متحد آن مصاحبه کرده، می نویسد:" در دولت بایدن احساس فزاینده‌ای وجود دارد که چند ماه آینده می‌تواند تعیین‌کننده باشد زیرا در مقطعی ممکن است هر دو طرف در نهایت درباره آتش‌بسی مشابه آنچه که به درگیری های مسلحانه شدید در کره در سال 1953 پایان داد - یا صرفاً برای توقف درگیری مذاکره کنند".
Видеообращение президента Владимира Путина к участникам 12-й международной встречи высоких представителей, курирующих вопросы безопасности - اسپوتنیک ایران  , 1920, 15.05.2024
پوتین: روسیه هرگز از مذاکره درباره مسئله اوکراین امتناع نکرده است
مسکو بارها اعلام کرده است که برای مذاکره آماده است، اما کی یف ممنوعیتی را در سطح قانونگذاری برای آنها وضع کرده است. غرب مدام از فدراسیون روسیه برای مذاکره دعوت می کند که مسکو برای آن آمادگی نشان می دهد، اما در عین حال غرب امتناع دائمی کیف از شرکت در گفتگو را نادیده می گیرد. پیش از این، کرملین اعلام کرده بود که در حال حاضر هیچ پیش نیازی برای تغییر وضعیت اوکراین به سمت مسالمت آمیز وجود ندارد؛ اولویت مطلق روسیه دستیابی به اهداف عملیات ویژه است؛ در حال حاضر این تنها از طریق ابزار نظامی امکان پذیر است. همانطور که کرملین خاطرنشان کرد، وضعیت در اوکراین می تواند به سمت مسالمت آمیز حرکت کند، مشروط بر اینکه وضعیت واقعی و واقعیت های جدید در نظر گرفته شود؛ همه خواسته های مسکو به خوبی معلوم است. ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه گفته است که اگر اوکراین خواهان آغاز روند مذاکره باشد نیازی به ژست‌های نمایشی نیست و فرمان منع مذاکره با روسیه باید لغو شود. به گفته وی، روسیه هرگز مخالف حل مناقشه در اوکراین از طریق راه‌های مسالمت‌آمیز نبوده اما این باید همراه با دادن ضمانت‌های امنیتی به فدراسیون روسیه باشد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала