- اسپوتنیک ایران  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه در تاریخ 24 فوریه عملیات ویژه در اوکراین را آغاز کرد. ولادیمیر پوتین هدف از این عملیات را "حمایت از مردمی خواند که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند."

کمک های جدید ایالات متحده توازن قدرت در اوکراین را تغییر نخواهد داد

© Министерство обороны РФ /  مراجعه به بانک تصاویر تسلیحات غربی برای اوکراین
تسلیحات غربی برای اوکراین - اسپوتنیک ایران  , 1920, 14.05.2024
اشتراک
رسانه: از پاییز 2023، روسیه ابتکار عمل در میدان جنگ را در اختیار دارد و می تواند آن را حفظ کند.
به گزارش اسپوتنیک، تحلیلگران نظامی معتقدند که کمک های نظامی جدید آمریکا برای اوکراین برای تغییر توازن قوا در کوتاه مدت کافی نخواهد بود.
روزنامه فرانسوی «موند» نوشت: "هرچقدر هم که این تدارکات جدید آمریکا سریع و قابل توجه باشد، با این وجود برای تغییر موازنه قوا، حداقل در کوتاه مدت کافی نخواهد بود".
یک منبع دیپلماتیک فرانسوی به این روزنامه گفت که "فروپاشی اوکراین" ممکن است و باید برای آن آماده بود، حتی اگر این گزینه به مذاق خیلی ها خوش نیاید و مطلوب نباشد."
نشریه نامبرده نوشت:«در فرانسه معتقدند در همین راستاست که ارزش تحلیل اظهارات اخیر امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه را دارد که بار دیگر به احتمال اعزام نیروهای غربی به اوکراین اشاره کرد. غرب می‌خواهد قبل از ورود محموله‌های بزرگ جدید کمک‌های نظامی غرب به اوکراین، که انتظار می‌رود از سال 2025 آغاز شود، زمانی که صنایع نظامی اروپا و آمریکا باید برای این امر آماده باشند، برای خود وقت بخرد».
پیش از این، امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه گفت که اتحادیه اروپا با ایجاد "ائتلاف نهم برای حملات عمیق" موافقت کرده است که موشک‌های میان‌برد و دوربرد اوکراین را تامین می‌کند. او همچنین گفت که فرانسه برای جلوگیری از پیروزی روسیه در این جنگ، هر کاری انجام خواهد داد.
نظامیان آمریکایی - اسپوتنیک ایران  , 1920, 06.05.2024
در چه زمانی آمریکا نیروهای خود را به اوکراین اعزام خواهد کرد؟
به گفته وی، رهبران کشورهای غربی درباره امکان اعزام نیرو به اوکراین گفت وگو کرده اند، اما هنوز توافقی حاصل نشده است. بعداً، گابریل آتال، نخست وزیر فرانسه، پس از اظهارات ماکرون، نیز اعزام ارتش به اوکراین را رد نکرد و افزود که پاریس "نمی‌تواند با پیروزی روسیه کنار بیاید".
کنستانتین گاوریلوف، رئیس هیئت روسی در مذاکرات وین در مورد امنیت نظامی و کنترل تسلیحات، پیشتر به اسپوتنیک گفته بود که اعزام احتمالی نیرو توسط کشورهای غربی به اوکراین خطر درگیری مستقیم بین ناتو و روسیه را افزایش می دهد.
شایان ذکر است، اخیراً نظرات در مورد درگیری مسلحانه مستقیم بین ائتلاف آتلانتیک شمالی (ناتو) و روسیه به طور فزاینده ای در غرب مطرح شده است. کرملین خاطرنشان می کند که روسیه هیچ کشوری را تهدید نمی کند، اما اقداماتی که به طور بالقوه برای منافع آن خطرناک باشد را نادیده نخواهد گرفت. علاوه بر این، در سال های اخیر، طرف روسی به فعالیت بی سابقه ناتو در نزدیکی مرزهای غربی خود اشاره می کند. این ائتلاف در حال گسترش عملیات خود است و آن را "مهار تجاوز روسیه" می نامد. مسکو بارها نسبت به افزایش نیروهای ناتو در اروپا ابراز نگرانی کرده است.
گفتنی است، پیشتر، رابرت برنز، رئیس سیا، پیشتر اعلام کرده بود که بدون کمک نظامی بیشتر از سوی ایالات متحده، اوکراین مجبور خواهد شد تا ظرف یک سال آینده وارد مذاکرات صلح بر اساس شرایط مسکو شود. به عقیده وی، عدم حمایت آمریکا منجر به عقب نشینی بیشتر و از دست دادن قلمرو نیروهای مسلح اوکراین خواهد شد. همانطور که روزنامه موندو به نقل از یک مقام نظامی اوکراینی گزارش داد، اگر اوکراین در آینده نزدیک مهمات از غرب دریافت نکند، کیف ضرر خواهد کرد. ویکتور اوربان، نخست‌وزیر مجارستان نیز به نوبه خود گفت که اتحادیه اروپا نمی‌تواند منابع مالی کافی برای اوکراین فراهم کند تا بتواند به پیروزی نظامی در درگیری با روسیه دست یابد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала