- اسپوتنیک ایران  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه در تاریخ 24 فوریه عملیات ویژه در اوکراین را آغاز کرد. ولادیمیر پوتین هدف از این عملیات را "حمایت از مردمی خواند که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند."

وضعیت کنونی نیروهای مسلح اوکراین، اسفناک تر از زمان آغاز درگیری

© AP Photo / Alex Babenkoنظامیان اوکراین
نظامیان اوکراین - اسپوتنیک ایران  , 1920, 14.05.2024
اشتراک
سربازان نیروهای مسلح اوکراین به دلیل کمبود مهمات و افزایش تلفات، خسته شده اند.
به گزارش اسپوتنیک، رسانه ها نوشتند که اوکراین در آسیب پذیرترین موقعیت خود از زمان آغاز درگیری در شرایط اوضاع در منطقه خارکف قرار دارد.
بر این اساس، وضعیت سربازان و فرماندهان اوکراینی بسیار وخیم است، "اوکراین از هفته‌های اول جنگ، بیش از هر زمان دیگری آسیب‌پذیر است.
الکساندر شیرشین معاون فرمانده گردان تیپ 47 نیروهای مسلح اوکراین نیز در مورد این واقعیت صحبت کرد که ارتش اوکراین به نیروهای روسی اجازه نزدیک شدن به محل استقرار آنها را می دهد و در نتیجه درگیری ها ایجاد می شود و تلفات از طرف اوکراین در حال افزایش است.
پیشتر اعلام شد که از ابتدای سال 2024 تاکنون، نیروهای مسلح اوکراین بیش از 71 هزار نفر و 11 هزار قطعه تجهیزات را از دست داده اند. شویگو خاطرنشان کرد که تلفات ارتش اوکراین تقریباً سه برابر بیشتر از مدت مشابه سال گذشته بود. وزیر افزود که ارتش همچنان به بیرون راندن دشمن از مواضع خود ادامه می دهد و به آنها اجازه نمی دهد در خطوط جدید جای پای خود را محکم کنند.
ماریا زاخارووا، نماینده رسمی وزارت خارجه روسیه، در اظهار نظر خود در مورد اظهارات زلنسکی در باره کم جلوه دادن تلفات اوکراین در میدان های نبرد گفت که هر شهروند اوکراینی می داند که این یک دروغ است. سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه در 20 فوریه گفت که نیروهای مسلح اوکراین تنها در جریان ضد حمله ناموفق از 4 ژوئن 2023 تاکنون 166 هزار کشته و زخمی از دست داده اند. ولادیمیر سالدو، فرماندار منطقه خرسون اظهار داشت که زلنسکی تلفات نیروهای مسلح اوکراین را حداقل 10 برابر کمتر اعلام می کند.
سربازاوکراینی در سنگر  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 13.05.2024
رسوایی جنجالی در اوکراین به دلیل شکست مفتضحانه در نزدیکی خارکف
گفتنی است، پیشتر ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین برای اولین بار گفت که مذاکرات صلح بین مسکو و کی یف می تواند حتی بدون بازگشت اوکراین به مرزهای سال 1991 آغاز شود و درباره مرزهای اوکراین در سال 2022 صحبت کرد.
کی یف پیش از این اعلام کرده بود که آغاز مذاکرات صلح تا زمانی که نیروهای روسی خاک اوکراین را در مرزهای سال 1991 ترک نکنند، غیرممکن است.
زلنسکی گفته بود: "نیازی نخواهیم داشت که تمام اراضی خود را منحصراً با ابزار نظامی خلع اشغال کنیم. من مطمئن هستم هنگامی که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه آنچه را که از سال 2022 تصرف کرده از دست بدهد، آماده گفتگو خواهد بود."
مسکو بارها اعلام کرده است که برای مذاکره آماده است، اما کی یف ممنوعیتی را در سطح قانونگذاری برای آنها وضع کرده است. غرب از روسیه برای مذاکره دعوت می کند، اما در عین حال امتناع دائمی کی یف از شرکت در گفتگو را نادیده می گیرد. پیش از این، کرملین اعلام کرده بود که اکنون هیچ پیش نیازی برای تغییر وضعیت در اوکراین برای انتقال آن به یک مسیر صلح آمیز وجود ندارد؛ اولویت مطلق روسیه دستیابی به اهداف عملیات نظامی ویژه این کشور است و در حال حاضر این تنها از طریق ابزار نظامی امکان پذیر است. در کرملین اعلام کردند اوضاع در اوکراین می تواند به یک مسیر مسالمت آمیز پیش رود، مشروط بر اینکه وضعیت و واقعیت های جدید در نظر گرفته شده و همه خواسته های مسکو به خوبی معلوم هستند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала