رسوایی جنجالی در اوکراین به دلیل شکست مفتضحانه در نزدیکی خارکف

© AP Photo / Efrem Lukatskyسربازاوکراینی در سنگر
سربازاوکراینی در سنگر  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 13.05.2024
اشتراک
افسر اوکراین: ورود نیروهای روسیه به خط مرزی اوکراین، نتیجه "خرابکاری عمدی" یا "سرقت دیوانه‌وار" توسط مقامات اوکراین است.
به گزارش اسپوتنیک، نماینده نیروهای مسلح اوکراین و مقامات منطقه خارکف اتهامات متقابلی را در زمینه حمله نیروهای روسی در کانال تلگرام خود رد و بدل کردند.
یک افسر اوکراینی که در بخش خارکف خدمت می کند در شبکه های اجتماعی در مورد عدم وجود استحکامات و میادین مین در "خط اول" دفاع اظهار داشت که همانا به این دلیل است که نیروهای روسی "آزادانه وارد" خط مرزی شدند. او این امر را نتیجه "خرابکاری عمدی" یا "سرقت دیوانه‌وار" توسط مقامات خواند.
رومن سمینوخا، معاون اول اداره نظامی اوکراین در منطقه خارکف، پستی منتشر کرد که در آن چنین اظهاراتی را "اطلاعات نادرست" خواند.
نیروهای مسلح روسیه 5 شهرک در استان خارکف را آزاد کردند - اسپوتنیک ایران  , 1920, 11.05.2024
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
نیروهای مسلح روسیه 5 شهرک در استان خارکف را آزاد کردند
سرگئی لبدف، هماهنگ کننده عملیات واحد زیرزمینی نیکولایف، به نقل از همرزمانش به اسپوتنیک اطلاع داد که در منطقه خارکف، ارتش روسیه به محل تمرکز تجهیزات و پرسنل نیروهای مسلح اوکراین حمله کرد.
وی گفت: "در ساعت 22:40 انفجاری در شهر چوگوئف رخ داد که بر اساس داده های غیرمستقیم، تعداد زیادی آمبولانس، چهار خدمه آتش نشانی، در محل حاضر شدند. ضربات نیروهای مسلح روسیه به محل استقرار موقت نیروهای مسلح اوکراین انجام شد".
چوگویف شهری است که کمک ها برای نیروهای مسلح اوکراین از آنجا ارسال می شوند. به گفته لبدف، یکی از این حملات حوالی چهار بامداد با انفجار شدید و آتش سوزی همراه بوده است. علاوه بر این، طی یک ساعت و نیم، سه کامیون کاماز حامل قربانیان به سمت پولتاوا - کی یف حرکت کردند.
پیشتر در بیانیه وزارت دفاع روسیه آمده بود: "واحدهای نیروهای گروه شمال، در نتیجه اقدامات خود شهرک های باریسووکا، آگورتسووا، پلتینوکا، پیلنایان و استرلچیا را در استان خارکف آزاد کردند."
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала