نگرانی از استفاده احتمالی از مواد شیمیایی در اوکراین

© AFP 2023 / John Thys سازمان منع سلاح های شیمیایی
 سازمان منع سلاح های شیمیایی  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 07.05.2024
اشتراک
سازمان منع سلاح شیمیایی استفاده احتمالی از مواد شیمیایی در اوکراین را نگران کننده می داند
به گزارش اسپوتنیک، سازمان منع سلاح‌های شیمیایی در بیانیه ای اعلام کرد که وضعیت از سرگیری احتمالی استفاده از مواد شیمیایی سمی در اوکراین بسیار نگران کننده است.
این سازمان روز 7 ماه مه (سه‌شنبه) در بیانیه‌ای درباره وضعیت استفاده احتمالی از سلاح‌های شیمیایی در اوکراین گفت: "وضعیت در مورد از سرگیری احتمالی استفاده از مواد شیمیایی سمی به عنوان سلاح، شکننده و بسیار نگران‌کننده است."
سازمان منع سلاح های شیمیایی یادآور شد که انهدام تمام ذخایر اعلام شده سلاح های شیمیایی در جهان در ژوئیه 2023 تحت کنترل شدید دبیرخانه این سازمان ثبت شده است.
در این بیانیه آمده است: "این به این معنی نیست که دیگر سلاح های شیمیایی وجود ندارند. طبق کنوانسیون سلاح های شیمیایی، هر ماده شیمیایی سمی که به دلیل خواص سمی آن به قصد ایجاد آسیب یا مرگ استفاده شود، یک سلاح شیمیایی محسوب می شود."
کرملین مسکو - اسپوتنیک ایران  , 1920, 02.05.2024
کرملین: اتهامات آمریکا علیه مسکو در مورد استفاده از سلاح شیمیایی کاملا بی اساس است
همانطور که کریل لیسوگورسکی، معاون وزیر صنعت و تجارت روسیه قبلا گزارش داده بود، وزارت دفاع روسیه به همراه سرویس های ویژه روسیه بارها موارد استفاده از مواد شیمیایی توسط نیروهای نظامی اوکراینی علیه روسیه در جریان عملیات ویژه نظامی را ثبت کرده است و گزارش های مفصلی در این زمینه ارائه کردند. به طور خاص، لیسوگورسکی خاطرنشان کرد، در سپتامبر 2023، در منطقه زاپروژیا، استفاده از یک عامل جنگ شیمیایی توسط سرویس های ویژه اوکراین برای اهداف تروریستی ثبت شد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала