- اسپوتنیک ایران  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه در تاریخ 24 فوریه عملیات ویژه در اوکراین را آغاز کرد. ولادیمیر پوتین هدف از این عملیات را "حمایت از مردمی خواند که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند."

حمله نیروهای روسیه به سیستم شبکه برق شهر سومی در اوکراین

© Sputnik / Russian Defence Ministry /  مراجعه به بانک تصاویر حمله ارتش روسیه به سیستم شبکه برق اوکراین
حمله ارتش روسیه به سیستم شبکه برق اوکراین - اسپوتنیک ایران  , 1920, 06.05.2024
اشتراک
موشک هایی که برای بارگیری آماده می شدند توسط یک پهپاد مورد اصابت قرار گرفته اند.
به گزارش اسپوتنیک، واحد زیرزمینی نیروهای مسلح روسیه شب گذشته به سیستم شبکه برق شهر سومی در اوکراین و انبار مهمات نظامی راکت‌انداز چندگانه در نزدیکی موسسه تحقیقاتی مرتبط با تولید مواد شیمیایی حمله کردند.
سرگئی لبدف، هماهنگ کننده واحد زیرزمینی نیکولایف به نقل از همرزمانش به اسپوتنیک اطلاع داد که شب گذشته، نیروهای روسی حملاتی را به شبکه برق شهر سومی و یک انبار مهمات در منطقه یک موسسه تحقیقاتی مرتبط با تولید مواد شیمیایی انجام دادند.
به گفته وی، در این تاسیسات تولیدی، موشک های MLRS در پناهگاه های زیرزمینی بارگیری می شدند. به گفته یکی از اعضای واحد زیرزمینی، موشک هایی که برای بارگیری آماده می شدند توسط یک پهپاد مورد اصابت قرار گرفته اند.
ساکنان قطعی برق در خارکوف را به ضربات به ساختار انرژی سومی نسبت می دهند. لبدف گفت: «در حال حاضر برق در سومی و بیشترین نقاط خارکف قطع است».
رسانه های اوکراین شبانه از چندین انفجار در سومی خبر دادند که پس از آن قطعی برق در مرکز منطقه و تعدادی دیگر از شهرها رخ داد. مقامات محلی تأیید کردند که اهداف این حملات تأسیسات زیرساخت انرژی بوده است.
غرب به شکست قطعی اوکراین اعتراف کرد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 05.05.2024
غرب به شکست قطعی اوکراین اعتراف کرد
گفتنی است، نیروهای مسلح اوکراین به طور منظم مناطق مرزی روسیه را گلوله باران می کنند، حملات هواپیماهای بدون سرنشین و خرابکاری انجام می شود.در مناطق کورسک و بلگورود سطح زرد خطر تروریستی اعلام شده است.
پیشتر کارشناس علوم سیاسی روسیه گفته بود، اوکراین، با حملات پهپادی خود به تأسیسات روسیه، شکست‌ها در جبهه را جبران می‌کند. شرایط میدان نبرد به سود اوکراین نیست. اخیراً ارتش روسیه به برخی از اهداف مهم برای کی یف حمله کرده است، بنابراین آنها حداقل به پیروزی های احساسی نیاز دارند. در این راستا، حمله به مسکو یک پیروزی نمادین و احساسی است که کی یف آن را در داخل کشور خود به عنوان یک برد سریع معرفی می کند.
حملات پهپادی به تأسیسات در پایتخت روسیه و منطقه مسکو از نظر نظامی معنا ندارد، اما از نقطه نظر نمادین از آنها برای "مقادیر تبلیغاتی برای خیرین غربی" استفاده خواهد شد.
در اعلامیه وزارت خارجه روسیه در خصوص حمله پهپادی به پل کریمه آمده بود: "حمله به پل کریمه توسط رژیم کی‌یف انجام شد. این یک رژیم تروریستی است و تمام ویژگی های یک گروه جنایتکار سازمان یافته بین المللی را دارد. تصمیمات توسط مقامات و ارتش اوکراین با مشارکت مستقیم سازمان های اطلاعاتی آمریکا و انگلیس و سیاستمداران اتخاذ می شود. ایالات متحده و بریتانیا یک نهاد دولتی تروریستی را مدیریت می کنند.
Зساختمان وزارت دفاع روسیه در مسکو - اسپوتنیک ایران  , 1920, 04.05.2024
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
گزارش هفتگی وزارت دفاع روسیه درباره پیشرفت عملیات نظامی ویژه علیه ارتش اوکراین + ویدئو و عکس
دیمیتری پسکوف، سخنگوی رئیس‌جمهور روسیه، در مورد دخالت احتمالی غرب در حمله تروریستی به پل کریمه گفته بود که کرملین از "هماهنگی عمیق" رژیم کی‌یف با واشنگتن و تعدادی از پایتخت های اروپایی،آگاه است. بنابراین "توهم"ی در این مورد وجود ندارد.
ما به خوبی می دانیم که هماهنگی بین رژیم کی‌یف و واشنگتن و تعدادی از پایتخت های اروپایی و همچنین اتحاد آتلانتیک شمالی چقدر عمیق است. ما به خوبی می دانیم که چه مقدار اطلاعات از اتحاد آتلانتیک شمالی و از واشنگتن بطور مدام در اختیار کی‌یف قرار می گیرد، بنابراین در اینجا هیچ توهمی وجود ندارد.
ارتش اوکراین مرتباً با کمک هواپیماهای بدون سرنشین به مناطق روسیه حمله می کند. حملات اصلی متوجه مناطق مرزی یعنی مناطق کورسک، بریانسک و بلگورود و همچنین کریمه می شود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала