- اسپوتنیک ایران  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه در تاریخ 24 فوریه عملیات ویژه در اوکراین را آغاز کرد. ولادیمیر پوتین هدف از این عملیات را "حمایت از مردمی خواند که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند."

وزارت دفاع روسیه: ارتش روسیه شهرک بردیچی در دونتسک را به طور کامل آزاد کرد

© Sputnik / Vitaliy Belousov /  مراجعه به بانک تصاویر ساختمان وزارت دفاع فدراسیون روسیه
ساختمان وزارت دفاع فدراسیون روسیه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 02.05.2024
اشتراک
وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که ارتش روسیه روستای بردیچی در جمهوری خلق دونتسک را به طور کامل آزاد کرده است.
به گزارش اسپوتنیک، در اطلاعیه منتشره آمده است: واحدهای گروه نیروهای "مرکز" در نتیجه اقدامات فعال، شهرک بردیچی جمهوری خلق دونتسک را به طور کامل آزاد کردند و همچنین وضعیت تاکتیکی را بهبود بخشیدند و یگان های ، تیپ های 59 پیاده موتوری 42، 47 مکانیزه و تیپ 109 دفاع سرزمینی نیروهای مسلح اوکراین را در مناطقی از شهرک های وازدویژنکا، کالینوو، سوکول، نووپاکروفسکویه و پروگرس شکست دادند.
همچنین گفته شده است: "نیروهای مسلح اوکراین حدود 380 نیروی نظامی، 5 خودروی زرهی رزمی، هشت خودرو دیگر، یک دستگاه توپخانه خودکششی 155 میلی‌متری "پی زد اچ" ساخت آلمان و یک هویتزر 155 میلی‌متری ام777 ساخت ایالات متحده خود را از دست دادند."
در گزارش وزارت دفاع روسیه آمده است: "یگان‌های گروه "غرب" وضعیت خود را در طول خط مقدم بهبود بخشیدند و همچنین پنج ضدحمله گروه‌های تهاجمی تیپ 77 هوایی نیروهای مسلح اوکراین، تیپ 110 پدافند هوایی و تیپ 1 گارد ملی در مناطق شهرک‌های نووسلووسکو، استلماخوفکا جمهوری خلق لوگانسک و کیسلوفکا منطقه خارکف را دفع کردند. وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: "دشمن بیش از 150 نیرو، یک تانک و پنج خودرو خود را از دست داد."
ارتش روسیه تأسیسات نظامی در یکی از شهرهای اوکراین را هدف قرار داد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 02.05.2024
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
ارتش روسیه تأسیسات نظامی در یکی از شهرهای اوکراین را هدف قرار داد
بر اساس گزارش وزارت دفاع روسیه، نیروهای اوکراینی در مجموع طی یک روز 930 نفر از افراد خود را از دست دادند. ارتش روسیه به بهبود موقعیت تاکتیکی خود و اشغال مواضع سودمندتر ادامه داد. یگان های گروه نیروهای جنوب، تشکیلات مزدور لژیون خارجی را شکست دادند. علاوه بر این، دو خودروی جنگی حامل سامانه موشکی هیمارس ، یک کارگاه اوکراینی برای تولید موشک و مهمات و یک انبار تسلیحات توپخانه ای و موشکی منهدم شد.
شهرک بریدجی در حومه شهر آودیوکا در جاده ای کلیدی قرار دارد که از طریق آن گروه دونباس نیروهای مسلح اوکراین تامین می شد. اکنون تدارکات نیروهای اوکراینی در اینجا به طور قابل توجهی مختل شده است. آزادسازی بردیچی امکان پیشروی به سمت منطثه نوواسیولکا اول و رسیدن به رودخانه وولچیا را فراهم می کند که یکی از خطوط اصلی دفاعی نیروهای مسلح اوکراین در آنجا قرار دارد.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала