- اسپوتنیک ایران  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه در تاریخ 24 فوریه عملیات ویژه در اوکراین را آغاز کرد. ولادیمیر پوتین هدف از این عملیات را "حمایت از مردمی خواند که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند."

حمله نیروهای روسیه به مقر نیروهای مسلح اوکراین در شهر بندری اودسا

© Photo / Minami Himemiya شهر بندری اودسا
 شهر بندری اودسا  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 01.05.2024
اشتراک
شب گذشته نیروهای مسلح روسیه به مقر نیروهای مسلح اوکراین در حوالی میدان کولیکوو در مرکز اودسا حمله کردند.
به گزارش اسپوتنیک، این خبر را سرگئی لبدف، هماهنگ کننده سازمان مخفی شهر نیکولایف اوکراین با استناد به همکارانش اطلاع داد.
او گفت: "اودسا، شبانه به مرکز این شهر شلیک شد، مقاومت اودسا می‌نویسد که سه انفجار، دومین انفجار بسیار قوی در راستای [میدان] کولیکوو، جایی که ستاد نیروهای مسلح اوکراین قرار دارد، رخ داد".
به گزارش سازمان زیرزمینی، آمبولانس های زیادی در این مسیر رفتند. در اطراف میدان کولیکوو، افسران ارتش و سازمان امنیت اوکراین همه چیز را محاصره کردند. بین این دو انفجار، پرتاب موشک پدافند هوایی از سمت فرودگاه اشکولنی شنیده شد، سپس انفجاری با شدت کمتر رخ داد.
دیشب شش پهپاد اوکراینی بر فراز روسیه منهدم شدند - اسپوتنیک ایران  , 1920, 01.05.2024
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
دیشب شش پهپاد اوکراینی بر فراز روسیه منهدم شدند
علاوه بر این، در ساعت 23:40 یک انفجار قوی و به دنبال آن انفجار در نزدیکی بندر در شهر چرنومورسک (ایلیچفسک) ثبت شد.
بر اساس نقشه آنلاین وزارت تحول دیجیتال اوکراین، در ساعت 23:27 روز 30 آوریل، هشدار حمله هوایی در منطقه اودسا تقریباً 50 دقیقه به طول انجامید.
در پاسخ به حملات نیروهای مسلح اوکراین به اهداف غیرنظامی، نیروهای روسی مرتباً حملات هدفمندی را علیه مکان‌های پرسنل، تجهیزات نیروهای مسلح اوکراین و مزدوران و همچنین زیرساخت‌ها : تأسیسات انرژی، صنایع دفاعی، نظامی، مدیریت و ارتباطات اوکراین انجام می‌دهند. همزمان، دمیتری پسکوف، دبیر مطبوعاتی ریاست جمهوری روسیه بارها تاکید کرده است که ارتش روسیه به ساختمان های مسکونی و مؤسسات اجتماعی حمله نمی کند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала