- اسپوتنیک ایران  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه در تاریخ 24 فوریه عملیات ویژه در اوکراین را آغاز کرد. ولادیمیر پوتین هدف از این عملیات را "حمایت از مردمی خواند که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند."

تأسیسات زیرساخت انرژی در اوکراین آسیب دید

© Sputnik / Stanislav Krasilnikov /  مراجعه به بانک تصاویر نیروهای مسلح روسیه
نیروهای مسلح روسیه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 28.04.2024
اشتراک
سربازان روسیه در نبرد با نیروهای مسلح اوکراین به ساختمان های مسکونی و زیرساخت های اجتماعی حمله نمی کنند.
به گزارش اسپوتنیک، اداره نظامی منطقه ای نیکولایف اطلاع داد که تأسیسات زیرساختی تولید گرما در شهر نیکولایف اوکراین آسیب دیده است.
بر اساس اطلاعیه وزارت دفاع روسیه، نیروهای مسلح روسیه در 10 اکتبر 2022 - دو روز پس از حمله تروریستی به پل کریمه که به گفته مقامات روسی، سرویس‌های ویژه اوکراین آن را سازماندهی کردند، حمله به زیرساخت‌های اوکراین را آغاز کردند.
تأسیسات انرژی، صنایع دفاعی، فرماندهی نظامی و ارتباطات در سراسر کشور اوکراین اهداف حملات نیروهای روسیه شدند. از آن زمان، هشدارهای حمله هوایی هر روز در مناطق اوکراین، گاهی در سراسر کشور اعلام شده است.
همزمان، دیمیتری پسکوف، سخنگوی مطبوعاتی رئیس جمهور روسیه اعلام کرد که سربازان روسیه در نبرد با نیروهای مسلح اوکراین به ساختمان های مسکونی و زیرساخت های اجتماعی حمله نمی کنند.
شایان یادآوری است، روسیه بامداد روز پنجشنبه ۲۴فوریه سال 2022 میلادی عملیات نظامی خود را در اوکراین آغاز کرد. رئیس جمهور ولادیمیر پوتین هدف آن را "حمایت از افرادی که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند" نامید.
به گفته وی، برای این منظور، برنامه ریزی شده است که "غیر نازی سازی و غیرنظامی سازی اوکراین" انجام شود، تا همه جنایتکاران جنگی که مسئول "جنایت های خونین علیه غیرنظامیان" در دونباس هستند، به دست عدالت سپرده شوند.
تانک تی ـ 72 ارتش روسیه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 27.04.2024
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
ارتش روسیه یک ماشین نظامی آمریکایی برای تخلیه آبرامز را در نزدیکی آودیوکا منهدم کرد + فیلم
پوتین خطاب به شهروندان خود گفت که شرایط "نیازمند اقدام قاطع و فوری" است، زیرا جمهوری‌های دونباس درخواست کمک کرده‌اند.به گفته رهبر روسیه، تمام مسئولیت این خونریزی بر عهده وجدان رژیم حاکم بر اوکراین خواهد بود.
عملیات ویژه نظامی روسیه نتیجه سال ها تحریک غرب در اوکراین است. غرب سال‌ها عمدا حکومت نظامی را تحریک کرد تا در نتیجه این تحریکات و واکنش مسکو، یک تعطیلی بی پایان با تحریم‌ها آغاز کند.روسیه با اوکراین و مردم اوکراین در جنگ نیست. هدف اصلی جلوگیری از یک درگیری جهانی است که در حال آماده سازی است و در آن اوکراین نقش یک پایگاه نظامی برای حمله به فدراسیون روسیه تعیین شده است.مقامات کی یف 8 سال فرصت داشتند تا موضوع را در چارچوب تمامیت ارضی خود از طریق مذاکره حل کنند، اما اوضاع تغییری نکرد و پیشرفتی حاصل نشد.
از سال 2005، واشنگتن حداقل 224 میلیون دلار برای تأمین مالی برنامه های بیولوژیکی در اوکراین اختصاص داده است.ایالات متحده درگیر نوسازی و تجهیز مجدد حدود 30 موسسه علمی وزارتخانه های بهداشت و کشاورزی و همچنین چندین مرکز بهداشتی و اپیدمیولوژیک فرماندهی نیروهای پزشکی وزارت دفاع اوکراین بود. نتایج تحقیقات قبل از شروع عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین به مناطق تحت کنترل کی‌یف منتقل شد.
وزارت دفاع روسیه طی عملیات نظامی ویژه، شواهدی را به دست آورده و فاش ساخت که بر اساس آن‌ها در اوکراین فعالیت‌هایی در رابطه با برنامه های بیولوژیکی نظامی آمریکا انجام می شود.شبکه ای از بیش از 30 آزمایشگاه بیولوژیکی که به طور خاص با عوامل ایجاد کننده طاعون و سیاه زخم سروکار داشت. اسناد دریافتی روسیه نیز حاکی از آن است که هانتر بایدن، پسر رئیس جمهور آمریکا در تامین مالی این برنامه مشارکت داشته است.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала