تردید دولت بایدن به موفقیت کی یف علی رغم ارسال بسته جدید کمک ها

© Sputnik / Natalia Seliverstova /  مراجعه به بانک تصاویر کاخ سفید
کاخ سفید - اسپوتنیک ایران  , 1920, 25.04.2024
اشتراک
مقامات دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا تردید دارند که کی یف بتواند حتی با بسته کمکی جدید نزدیک به میزان 61 میلیارد دلار، در میدان نبرد به موفقیتی دست پیدا کند.
به گزارش اسپوتنیک، روزنامه پولیتیکو به نقل از مقامات کاخ سفید نوشت: "آیا آنها (اوکراین) آنچه را که برای پیروز شدن نیاز دارند به دست خواهند آورد؟ در نهایت، بله، اما این تضمینی برای پیروزی آنها نیست."
به نوشته پولیتیکو مقامات دولت آمریکا می گویند که روند جریانات در میدان نبرد در ماه های اخیر به طور قابل توجهی تغییر کرده است. به گفته آنها، این تا حدودی به دلیل کمبود مهمات اوکراین بوده، اما حتی پس از کمک های جدید نیز برای "برگرداندن تلفات ارضی ماه ها و سال ها " زمان مورد نیاز است.
Украинские военные во время учений  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 24.04.2024
گزارش و تحلیل
امید جدید برای اوکراین
این نشریه خاطرنشان می کند که در عین حال، ایالات متحده نسبت به تاکتیک ها و اولویت های کی یف به ویژه پس از شکست ضد حمله سال گذشته تردید دارد.
سنای آمریکا روز چهارشنبه به لایحه کمک خارجی به متحدان واشنگتن از جمله اوکراین، اسرائیل و تایوان رای داد. هر دو مجلس کنگره آمریکا این لایحه را تصویب کردند. این بسته کمکی به امضا جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا نیز رسیده است.
تقریباً 61 میلیارد دلار از این بسته کمکی برای کمک به اوکراین اختصاص دارد که از این میزان 23.2 میلیارد برای ارسال تسلیحات از انبارهای پنتاگون، 13.8 میلیارد برای خرید نظامی اوکراین در بازار آزاد و 11.3 میلیارد صرف "عملیات نظامی فعلی ایالات متحده در منطقه" می شود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала