- اسپوتنیک ایران  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه در تاریخ 24 فوریه عملیات ویژه در اوکراین را آغاز کرد. ولادیمیر پوتین هدف از این عملیات را "حمایت از مردمی خواند که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند."

مشکلات نیروهای مسلح اوکراین از زبان یک اسیر اوکراینی

© Sputnik / Stanislav Krasilnikov /  مراجعه به بانک تصاویر تبادل آتش بین نیروهای روسی و اوکراینی
تبادل آتش بین نیروهای روسی و اوکراینی - اسپوتنیک ایران  , 1920, 22.04.2024
اشتراک
اسیر جنگی اوکراینی از آموزش ناکافی و عدم پرداخت حقوق در نیروهای مسلح اوکراین خبر داد.
به گزارش اسپوتنیک، اسیر جنگی اوکراین گفت که مشکل نیروهای اوکراین در عدم آموزش نظامی نهفته است.
وی در ادامه افزود: «هیچگونه آموزش نظامی، آنطور که باید و شاید است وجود نداشت. ما دو روز در خارکف در زیرزمین ماندیم. لباس، وسایل، زره به ما دادند، بعد گفتند یک ماه آموزش خواهیم دید. چند روز بعد به ما گفتند که به زاپاروژیه می رویم. همه را فرستادند، جمع کردند، اسلحه دادند، گفتند آنجا با شما آموزش می دهند. خوب، خوب، ما به زاپاروژیه رسیدیم، اما معلوم شد که ما به اورخوف به زیرزمین خانه ای رسیدیم. دو بار به محل تمرین رفتیم، تیراندازی کردیم، یکبار آرپی جی شلیک کردیم و دو نارنجک پرتاب کردیم و تمام. همه آموزش همین بود».
اسیر اوکراینی در ادامه افزود: « مشکل دیگر عدم پرداخت دستمزد است. پول کافی دریافت نکردیم. من یکبار فقط بیست هزار حقوق گرفتم و بقیه را هم نمی دانم. شنیدم خیلی ها می گویند برخی حتی حقوق خود را هم دریافت نکرده اند. یک ماه عده ای نیامدند، آنهایی که من هم با آنها بسیج شده بودم، گفتند که چیزی دریافت نکرده اند. افسران، اطلاعاتی در مورد اینکه آیا پول خواهند داد یا نه به ما نمی دهند. نمی دانم پول فرستادند یا نه، من همسر و مادر بازنشسته در خانه دارم».
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала