انتقاد نماینده روسیه از آمریکا بخاطر وتوی قطعنامه پذیرش فلسطین در سازمان ملل + متن سخنان وی

© Sputnik / Nancy Siesel /  مراجعه به بانک تصاویر واسیلی نبنزیا، نماینده روسیه در سازمان ملل
واسیلی نبنزیا، نماینده روسیه در سازمان ملل - اسپوتنیک ایران  , 1920, 19.04.2024
اشتراک
واسیلی نبنزیا، نماینده دائم روسیه در ملل سازمان، در نشست شورای امنیت این سازمان گفت که واشنگتن با دادن رای مخالف به پیشنهاد پذیرش فلسطین در این سازمان، تقریباً در انزوای کامل قرار گرفته است.
به گزارش اسپوتنیک، پیش از این، ایالات متحده قطعنامه ای را که به مجمع عمومی توصیه می کرد فلسطین را در سازمان ملل بپذیرد، وتو کرده بود. بریتانیا و سوئیس رای ممتنع دادند. بقیه اعضای شورای امنیت رای مثبت دادند.
نبنزیا گفت: امروز اکثریت مطلق جامعه جهانی از درخواست فلسطین برای عضویت کامل در سازمان جهانی حمایت می کنند.
وی تأکید کرد: "استفاده امروز از حق وتو توسط هیئت آمریکایی، تلاشی بی‌ثمر برای متوقف کردن روند بی‌وقفه تاریخ است".
نماینده دائم روسیه خاطرنشان کرد، آمریکا آماده است تا آخرین لحظه چشم خود را بر جنایات اسرائیل علیه غیرنظامیان غزه ببندد و به شهرک‌سازی غیرقانونی در بیت المقدس غربی و در کرانه باختری بی اعتنایی نشان دهد. نبنزیا گفت: "هدف شکستن اراده فلسطینی ها، وادار کردن آنها به تسلیم بی قید و شرط در برابر قدرت اشغالگر، تبدیل آنها به خدمتگزاران و شهروندان درجه دوم و شاید حذف کامل آنها از سرزمین مادری است.
سه کشور، خواستار تشکیل جلسه شورای امنیت برای بررسی درگیری فلسطین و اسرائیل  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 19.04.2024
آمریکا قطعنامه شورای امنیت را که عضویت فلسطین در سازمان ملل را توصیه می کرد، وتو کرد + فیلم
اوافزود:" چشم پوشی از بی پرواترین اقدامات متحد خود، عدم تمایل به یافتن راه حل های عادلانه بر اساس چارچوب حقوقی بین المللی، مسیر مستقیمی برای سقوط بیشتر به ورطه جنگ است که می تواند کل منطقه را در برگیرد. اگر ایالات متحده و اسرائیل از این وضع نفع ببرند، این نفع فقط کوتاه مدت خواهد بود."
نبنزیا تأکید کرد، با انجام این کار، واشنگتن سرانجام خود را از جمع کشورهای دوستدار صلح و مورد احترام خارج خواهد کرد و مسئولیت کشته شدن ده ها هزار غیرنظامی فلسطینی را با متحدان اسرائیلی خود به طور کامل تقسیم خواهد کرد.
وی در پایان گفت:" این کار شایسته یک قدرت بزرگ نیست و تاریخ شما را به خاطر این موضوع نخواهد بخشید. ما از ایالات متحده می خواهیم که به صدای عقل گوش دهد، به عواقب تصمیمات خود فکر کند و فوراً به تلاش های سایر اعضای شورای امنیت برای برقراری آتش بس فوری در غزه بپیوندد."
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала