هلند سفارت خود در تهران را تعطیل می کند

© AP Photo / Vahid Salemiپرچم ایران در تهران
پرچم ایران در تهران  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 13.04.2024
اشتراک
وزارت امور خارجه هلند امروز شنبه اعلام کرد که به دلیل افزایش تنش ها بین ایران و اسرائیل، تصمیم گرفته روز یکشنبه سفارت خود در تهران را تعطیل کند.
به گزارش اسپوتنیک، در بیانیه‌ای که در وب‌سایت این وزارتخانه منتشر شده، آمده است: "سفارت هلند در تهران و کنسولگری هلند در اربیل به‌عنوان یک اقدام پیشگیرانه امروز یکشنبه به روی عموم بسته خواهد شد. وزارت امور خارجه این تصمیم را به دلیل افزایش تنش‌ها بین ایران و اسرائیل اتخاذ کرد".
گزارش شده است که وزارت خارجه هلند روز یکشنبه تصمیم خواهد گرفت که آیا روز دوشنبه در ایران و کردستان عراق نمایندگی های دیپلماتیک خود را باز کند یا خیر.
رسانه: مقامات ایران هنوز برای حمله به اسرائیل تصمیمی نگرفته اند - اسپوتنیک ایران  , 1920, 13.04.2024
رسانه: مقامات ایران هنوز برای حمله به اسرائیل تصمیمی نگرفته اند
لازم به ذکر است که وزارت دفاع سوریه اول آوریل از حمله هوایی اسرائیل به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق پایتخت سوریه خبر داد. ساختمان کنسولگری همچنین اقامتگاه سفیر ایران در سوریه بوده است. بر اساس بیانیه وزارت دفاع سوریه، ساختمان کنسولگری در نتیجه حمله موشکی اسرائیل به طور کامل تخریب شده اما حسین اکبری، سفیر ایران در سوریه در این حمله آسیبی ندید.
سپاه پاسداران ایران در بیانیه ای اعلام کرد، در جریان این حمله هوایی هفت نفر از مستشاران نظامی ایران از جمله سرداران محمدرضا زاهدی و محمدهادی حاجی رحیمی از فرماندهان عالی رتبه سپاه پاسداران کشته شدند.
آیت الله خامنه ای رهبر ایران در واکنش به حمله اسرائیل تاکید کرد: "آنها را از این جنایت و امثال آن پشیمان خواهیم کرد."
وزارت خارجه ایران با انتشار بیانیه ای ضمن محکومیت شدید حمله اسرائیل تاکید کرد، از سازمان ملل به ویژه شورای امنیت انتظار می رود در مسیر مقابله با اعمال متخلفانه و ناقض مقررات بين‌المللی اسراییل که تهدیدی علیه صلح و امنیت بین المللی تلقی می شود، واکنش سریع و لازم را داشته و این اقدامات را محکوم و تقبیح نماید.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала