اعتراف زلنسکی به درماندگی اوکراین

© Photo / The Presidential Office of Ukraineزلنسکی، رئیس جمهور اوکراین
زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین - اسپوتنیک ایران  , 1920, 11.04.2024
اشتراک
زلنسکی: بدون کمک غرب اوکراین اراضی و جمعیت خود را از دست خواهد داد.
به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر زلنسکی روز 11 آوریل (پنجشنبه) اعتراف کرد که اگر شرکای این کشور به کی یف کمک نکنند، اوکراین به از دست دادن مردم و اراضی ادامه خواهد داد.
زلنسکی در کنفرانسی با شرکت روسای جمهور لهستان و لیتوانی، آندژی دودا و گیتاناس ناوسدا در ویلنیوس، گفت که در نشست صلح برنامه ریزی شده درباره حل و فصل سیاسی مناقشه اوکراین و روسیه، برنامه مفصل پایان دادن به جنگ تهیه شود.
وی در ادامه افزود: «تصمیم گرفته خواهد شد که چگونه روسیه را مجبور به انجام این اقدامات برای صلح عادلانه کنیم. این قالبی است که امروز می بینیم. اما اگر کمکی نباشد، برای ما بسیار دشوار خواهد بود، زیرا ما مردم خود را از دست خواهیم داد، ما سربازان خود را از دست خواهیم داد. سؤال فقط در مورد سرزمین های ما در میان نیست، سؤال در مورد مردم است. سرزمین ها نیز برای ما مهم هستند».
وی ادامه داد: «اگر تمامیت ارضی احیا نشود، احترام به حاکمیت از بین خواهد رفت، که این امرمنجر به درگیری منجمد می شود که روز قبل در مصاحبه با رسانه های آلمانی با آن مخالفت کردم. با اشاره به فقدان اراده سیاسی متحدان کی یف و تأخیر در ارائه کمک، واقعیت باید با کلمات منطبق باشد".
Истребитель ВВС США F-22 Raptor на авиабазе Зокняй, Литва - اسپوتنیک ایران  , 1920, 04.04.2024
رئیس ستاد کل ارتش روسیه: غرب در حال تخریب پایه های ثبات استراتژیک در جهان است
فدراسیون روسیه پیشتر یادداشتی در خصوص ارسال سلاح به اوکراین برای کشورهای ناتو ارسال کرده بود. سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد هر محموله ای که حاوی تسلیحات برای اوکراین باشد، هدف قانونی روسیه خواهد بود. وزارت امور خارجه اعلام کرد که کشورهای ناتو با ارسال سلاح به اوکراین "با آتش بازی می کنند". دمیتری پسکوف، دبیر مطبوعاتی ریاست جمهوری فدراسیون روسیه خاطرنشان کرد که پمپاژ اوکراین با تسلیحات از سوی غرب، نه تنها به موفقیت مذاکرات روسیه و اوکراین کمک نمی کند، بلکه تأثیر منفی بر این روند خواهد گذاشت.
دمیتری پسکوف، سخنگوی رئیس جمهور روسیه تاکید کرد که مسکو به دقت هرگونه اظهارات در مورد ضدحمله آتی را زیر نظر دارد و هنگام برنامه ریزی عملیات ویژه آنها را در نظر می گیرد.
در 24 فوریه، چین یک طرح 12 ماده ای برای حل و فصل مسالمت آمیز مناقشه در اوکراین ارائه کرد. پیشنهادات اصلی پکن از سرگیری مذاکرات صلح و توقف درگیری ها بود. چین از طرفین خواست تا به حاکمیت همه کشورها با رعایت منشور سازمان ملل احترام بگذارند و ذهنیت جنگ سرد را کنار بگذارند.
همانطور که ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد، وزارت امور خارجه آمریکا باید به این نکته توجه کند که سلاح های عرضه شده به اوکراین، سر از بازار سیاه و نه تنها در اروپا، بلکه در سایر قاره ها درآورده است.
گفتنی است، پیشتر، گرینوالد، روزنامه نگار آمریکایی که با ادوارد اسنودن افشاگر اطلاعاتی آمریکا همکاری می کرد، در پادکستی در توئیتر نوشت که تسلیحات، از جمله آنهایی که در دست نئونازی‌های اوکراینی است، از طریق بازار سیاه در سراسر اروپا و خاورمیانه پخش خواهد شد. مانند هر جنگ دیگر ایالات متحده، احتمالاً زمان نشان خواهد داد که ما علیه گروه‌هایی که به سلاح‌های "از دست رفته" خودمان در این درگیری مسلح شده‌اند، وارد جنگ خواهیم شد".
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала