سخنگوی وزارت خارجه روسیه درباره سیاست غرب: آنها خودشان را زامبی می کنند

© Sputnik / Ramil Sitdikov /  مراجعه به بانک تصاویر ماریا زاخارووا، سخنگوی رسمی وزارت خارجه روسیه
ماریا زاخارووا، سخنگوی رسمی وزارت خارجه روسیه  - اسپوتنیک ایران  , 1920, 10.04.2024
اشتراک
ماریا زاخارووا، سخنگوی رسمی وزارت خارجه روسیه درباره واکنش غرب به حمله نیروهای مسلح اوکراین به نیروگاه اتمی زاپروژیه: احمقانه است که بگوییم حملات به نیروگاه اتمی زاپاروژیه مربوط به رژیم کی‌یف نیست، اما کشورهای غربی نمی توانند به این امر بدیهی اعتراف کنند.
به گزارش اسپوتنیک، جوزپ بورل، رئیس دیپلماسی اتحادیه اروپا پیشتر گفته بود که حمله پهپادی به نیروگاه اتمی زاپاروژیه "خطر یک حادثه خطرناک هسته ای را افزایش می دهد" و این حملات را "بی خردانه" خوانده بود.
زاخاروا گفت بی خردی است که بگوییم حملات به نیروگاه هسته ای زاپوروژیه به رژیم کی یف مربوط نیست. زیرا به محض گفتن کلمات "حمله رژیم کی یف به نیروگاه اتمی زاپاروژیه"، اوهام آنها در مورد تشکیلات آزاد و دموکراتیک و رهبر آن زلنسکی به عنوان شخصیت صلح دوست، همانطور که همیشه می گویند، کاملاً از بین خواهد رفت".
ماریا زاخارووا خاطرنشان کرد، بنابراین، کشورهای غربی همچنان ادعا می کنند که حملات به نیروگاه اتمی زاپاروژیه مربوط به کی یف نیست.
گورستان های آمریکا مملو از قبرهای مزدوران کشته شده در اوکراین هستند - اسپوتنیک ایران  , 1920, 10.04.2024
گورستان های آمریکا مملو از قبرهای مزدوران کشته شده در اوکراین هستند + فیلم و عکس
او گفت: "آنها حاضر نیستند به جامعه بین المللی توضیح دهند، زیرا به محض انجام این کار، جامعه بین المللی این سوال را مطرح می کند: آیا بخش بعدی کمک که شما برای رژیم کی یف می فرستید تضمین شده است که رابطه با نیروگاه هسته ای زاپوروژیه استفاده نشود؟ و چه کسانی این تضمین ها را می دهند؟ البته هیچ کس. و سوال بعدی این خواهد بود: آیا تضمینی وجود دارد که اگر بخش بعدی کمک به زلنسکی داده نشود، اما تعداد حملات را برای باج خواهی از غرب افزایش ندهد؟ و هیچ تضمینی وجود ندارد. چون این هیولا توسط غرب تغذیه شده، به صحنه جهانی آورده شده، به او تفریط برای آینده داده شده است".
زاخارووا معتقد است که کشورهای غربی یک هیولا ساخته اند و اکنون می ترسند به خود اعتراف کنند که ممکن است عواقب آن بر آنها نیز تأثیر بگذارد.
سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه روسیه در پایان گفت: "گویی آنها با صحبت در مورد اینکه چگونه حوادث خطرناک نباید تکرار شوند، خود را زامبی می کنند، بدون اینکه متوجه شوند و به مخاطبان خود اجازه سؤال درباره این واقعیت را بدهند که همه اینها در قاره اروپا اتفاق می افتد".
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала