گورستان های آمریکا مملو از قبرهای مزدوران کشته شده در اوکراین هستند + فیلم و عکس

© Depositphotos.com / Jim Pintarگورستان های آمریکا مملو از قبرهای مزدوران کشته شده در اوکراین هستند
گورستان های آمریکا مملو از قبرهای مزدوران کشته شده در اوکراین هستند - اسپوتنیک ایران  , 1920, 10.04.2024
اشتراک
در گورستان‌های سراسر ایالات متحده، از ویرجینیا تا کالیفرنیا، قبرهای مزدورانی که توسط سربازان ارتش روسیه در اوکراین کشته شده اند، ظاهر می‌شوند.
به گزارش اسپوتنیک، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا بارها اعلام کرده است که نیروهای آمریکایی را برای جنگ در اوکراین نمی فرستد. اما رسانه های محلی از زمان آغاز درگیری ها در اوکراین به طور مرتب از کشته شدن آمریکایی ها در آن کشور خبر می دهند.
یکی از کشته شدگان، گریدی کورپاسی، تفنگدار بازنشسته آمریکایی 50 ساله بود. او دو ماه پس از شروع عملیات ویژه نظامی در اوکراین، در آوریل 2022 درگذشت، اما جسد او تنها در ماه مارس سال جاری در سرزمین مادری اش به خاک سپرده شد، زیرا او برای مدت طولانی مفقود شده بود.
کورپاسی در گورستان ملی آرلینگتون در نزدیکی واشنگتن، معروف ترین قبرستان ایالات متحده، جایی که پرسنل نظامی، سیاستمداران و فضانوردان در آن دفن شده اند، به خاک سپرده شده است. روی قبرش نه سنگ قبر و نه شاخه های گل نیست. سنگ قبر احتمالاً به زودی نصب خواهد شد - تا کنون فقط یک تابلو موقت در این مکان وجود دارد که در چمنزار کنار قبر نصب شده است.
یکی دیگر از کشته شدگان برایان یانگ باست . روزنامه ها نوشتند، او به عنوان بخشی از نیروهای عملیات ویژه اوکراین جنگید و در ژوئیه 2022 در نتیجه گلوله باران تانک جان باخت. جوان در گرجستان زندگی می کرد، از آنجا، مدت کوتاهی پس از شروع عملیات ویژه نظامی، علی رغم مخالفت همسرش ، به اوکراین رفت. از ازدواج دیگروی دو دختر به یادگار مانده است. به گفته منابع باز، یانگ در ایالت کالیفرنیا به خاک سپرده شده است و روی بنای یادبود روی قبر او سنگ نوشته ای با عبارت "به پیش به سوی ماجراهای جدید" وجود دارد.
پدافند هوایی روسیه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 10.04.2024
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
دیشب پنج پهپاد اوکراینی بر فراز استان بریانسک روسیه سرنگون شدند
یکی دیگر از مزدوران کشته شده، تفنگداران دریایی سابق یان تورتوریچی بود که به لژیون خارجی اوکراین پیوست. رسانه ها نوشتند، مزدور، برنده مدال "برای شایستگی نظامی" از وزارت دفاع اوکراین، ژوئن گذشته در کراماتورسک، نه در خط مقدم، بلکه در یک رستوران درگذشت. بر اساس ویدئوهایی که در شبکه های اجتماعی منتشر شده است، این مرد با افتخارات نظامی تشییع شده است: در این راهپیمایی سربازان آمریکایی حضور داشتند که در پایان با اسلحه ادای احترام کردند. سایت های مختلف ادعا می کنند: تورتوریچی در کالیفرنیا دفن شده است.
یکی دیگر از مزدوران آمریکایی کشته شده در اوکراین دن پارتیرگ بود که زمانی در عراق خدمت می کرد. رسانه ها گزارش دادند که او از آوریل 2022 در نبردها در جانب کی یف شرکت کرده است. قبلاً در ماه اکتبر، مزدور مورد آتشباری قرار گرفت، مجروح شد و بعداً جان باخت. این مرد در گورستانی در آیداهو به خاک سپرده شده است و از او همسر و پنج فرزندش به یادگار مانده است.
پل کیم آمریکایی که طبق آگهی های مختلف درگذشته، یک هوادار فوتبال بود که دوستان و خانواده اشرا دوست داشت. پس از پایان دبیرستان به ارتش آمریکا پیوست و به مدت 12 سال در آنجا خدمت کرد. رسانه ها دقیقاً نحوه ورود کیم به اوکراین را فاش نکردند؛ فقط یک چیز مشخص است: او هرگز زنده از آنجا برنگشت. قبر این مرد در تگزاس واقع شده است.
همانطور که قبلاً توسط وزارت دفاع روسیه گزارش شده بود، در جریان عملیات ویژه، تقریباً 6000 مزدور خارجی که برای جنگ در طرف رژیم کی یف وارد اوکراین شده بودند، کشته شدند. براساس داده های ماه مارس، در طول کل درگیری، 1113 نفر از آمریکا به اوکراین که از این تعداد 491 نفر کشته شدند.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала