- اسپوتنیک ایران  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه در تاریخ 24 فوریه عملیات ویژه در اوکراین را آغاز کرد. ولادیمیر پوتین هدف از این عملیات را "حمایت از مردمی خواند که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند."

توپخانه روسیه سیستم آتشباری"وامپیر" را نابود کرد

© Sputnik / Stanislav Krasilnikov /  مراجعه به بانک تصاویر سیستم آتشباری روسی "گراد"
سیستم آتشباری روسی گراد - اسپوتنیک ایران  , 1920, 08.04.2024
اشتراک
سامانه "گراد" روسیه "وامپیر"را نابود کرد که منطقه بلگورود را گلوله باران می کرد.
به گزارش اسپوتنیک، خدمه سامانه راکت پرتاب چندگانه گراد گروه پوشش مرزی کشوری، سیستم «وامپیر» را که چند روزی بود مناطق پرجمعیت منطقه بلگورود را گلوله باران می کرد، همراه با مهمات آن منهدم کردند.
در اعلامیه مربوطه وزارت دفاع روسیه آمده است: « «وامپیر» در یک ناحیه باتلاقی و دشوار و در فاصله دوری از هدف شلیک قرار داشت، اما «گراد» موفق به نابودی آن شد.
خدمه توپخانه گروه تحت پوشش مرز کشوری روسیه به انجام حملات دقیق شبانه روزی به اهداف نظامی، مواضع، استحکامات، تجهیزات نظامی و نیروی انسانی تشکیلات تروریستی اوکراینی در منطقه هم مرز با منطقه بلگورود در خاک اوکراین ادامه می دهند. در طول ماموریت های جنگی، توپخانه ها همچنین مواضع استتار شده را شناسایی کرده، مکان های ذخیره مهمات و سوخت دشمن را منهدم می کنند».
خدمه نظامی سامانه پدافند هوایی روسیه - اسپوتنیک ایران  , 1920, 19.03.2024
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
سرنگونی پرتابه "وامپیر" بر فراز روسیه
گفتنی است، در پایان دسامبر2023، اوکراین با یک سیستم پرتاب چند گانه "آر ام-70 وامپایر" ساخت چک به بلگورود حمله کرد که 21 نفر جان باختند، بیش از صد نفر از ساکنان شهر زخمی شدند.
اواخر ژانویه 2024، نیروهای مسلح اوکراین یک هواپیمای ترابری نظامی ایل-76 روسیه را بر فراز منطقه بلگورود که حامل 65 اسیر اوکراینی برای مبادله بود، سرنگون کرد. بررسی ها نشان داد که هواپیما توسط سامانه پاتریوت آمریکایی، یعنی دو موشک MIM-104A مورد اصابت قرار گرفته است.
همانطور که ولادیمیر پوتین در پایان ژانویه گفت، روسیه منطقه غیرنظامی را در عمق اوکراین به عقب خواهد راند و این منطقه باید در فاصله ای باشد که ایمنی در برابر اصابت سلاح های دوربرد ساخت خارجی، که مقامات کی یف برای حمله به شهرها و غیرنظامیان از آنها استفاده می کنند، تضمین شود.
نوار خبری
0
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала